Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kambodža

    Úterý 25.2 19:00 - Hrad Strakonice - Rytířský sál

    Přednáška cestovatele Dalibora Kalčíka.

  • Třídní koncert ZUŠ

    Úterý 25.2 16:30 - ZUŠ, Vimperk

    Koncert nástrojů: trubka, zobcová flétna, EKN.

Zobrazit všechny události
 

Dva muži v šachu. Diváci tleskali ve stoje

STRAKONICE - Divadelní spolek Čelakovský má za sebou další premiéru. Po Milostném dostaveníčku v nastudování Scény mladých vyjela s novinkou druhá parta souboru. Ve čtvrtek 5. dubna sehráli čtyři herci pod vedením režiséra Petra Záleského komedii Dva muži v šachu. Návrat do 18. století ve slunné Itálii sledoval plný sál kulturního domu a ochotníky v závěru odměnil potleskem ve stoje.

Petr Záleský si hru vypůjčil od Miroslava Horníčka. Je o dvou šlechticích, důstojnících, kteří nechtěli ukončit nesmyslnou válku, dokud nezasáhly moudré ženy. Pošetilé šlechtice si zahráli Petr Záleský a Roman Chytil, Bianku ztvárnila Pavla Maradová a Giulietu Tereza Nikodemová. Roli vypravěče zastal nestor ochotnického divadla ve Strakonicích Jan Tříska. Obě herečky se na prkna, co znamenají svět, postavily poprvé a letitý ochotník z Volyně, Miloslav Pikolon, šéf souboru Piki, o přestávce konstatoval, že mají dámy dobře našlápnuto.
Diváci z představení odcházeli s úsměvem na rtech, bylo vidět, že se bavili a bylo slyšet, jak herce chválí. Nejen za moc hezké nastudování hry, ale i za to, že obětují svůj volný čas ke zkouškám, aby mohli v podobě amatérského divadla dělat radost ostatním. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace