Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Z Písku až na Kamčatku II.

    pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

  • Dokonalá svatba

    pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Elektronické rozesílání materiálů ušetří v Prachaticích desítky tisíc. Po zastupitelích na něj přechází i radní

PRACHATICE – Po prachatických zastupitelích přechází na elektronické posílání materiálů i radní. Už si kvůli tomu schválili změnu jednacího řádu. Ušetří se tím zhruba padesát tisíc korun a nebude nutné tisknout zhruba 70 000 stran textu. Opatření má tak i ekologický dopad na úspory papíru.

 

Radní jako zastupitelé začali dostávat materiály pouze elektronicky. Mohou si je buď stáhnout ze zabezpečeného webu, nebo je dostanou do zabezpečené schránky, kterou jim zřídí městský úřad. Samospráva k tomu přistoupila v rámci projektu zaměřeného na snížení administrativy a snížení nákladů. A předchází se tím i zvyšování nákladů. „Objem předkládaných materiálů stále roste. Je to nepochybně ovlivněno i stálým nárůstem legislativy, která značně komplikuje administrativní procesy a celkovou náročnost,“ uvedl pro Jižní Čechy Teď tajemník prachatického městského úřadu Karel Pašek.

Vyčíslení úspor mimo jiné také ukázalo, jak moc toho musí radní a zastupitelé ročně přečíst. Radní dostává materiály, které mají v průměru na jedno zasedání 300 stran a každý jich tak musí přečíst přes sedm tisíc za rok a to představuje zhruba jednu útlejší knihu za týden. Zastupitelé to mají snadnější – schází se jen pětkrát do roka a ne dvakrát do měsíce jako rada a materiálů mají zhruba polovinu na jedno zasedání.

Úspora přechodem na elektronické materiály se tak bude blížit v Prachaticích k padesáti tisícům korun a to jen pokud jde o přímé náklady. „Uvedená částka zahrnuje pouze náklady na tisk a není v ní započítán čas strávený zpracovateli jednotlivých zpráv s tiskem, čas asistentky při kompletaci papírových podkladů ani čas a náklady spojené s doručováním materiálů členům rady města a zastupitelstva. To znamená, že celková úspora finančních prostředků bude vyšší,“ vysvětlil tajemník. Náklady na mzdy a distribuci mohou jít také do desítek tisíc korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace