Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jarní keramická dílna

    Čtvrtek 27.2 17:00 - Dům dětí a mládeže - Domeček, Dačice

    S sebou starší oblečení, které si můžete ušpinit a přezůvky.

  • Malta - opomíjený klenot Středomoří

    Čtvrtek 27.2 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

    Beseda s promítáním.

Zobrazit všechny události
 

Eva Samková vyzkoušela lipenské sjezdovky

LIPNO NAD VLTAVOU - Olympijská vítězka a mistryně světa ve snowboardcrossu Eva Samková si v úterý 4. února, společně s účastníky snowboardcrossového kempu, který začal v neděli 2. a potrvá až do soboty 8. února, vyzkoušela sjezdovky šumavského Skiareálu Lipno.

„Mám se dobře, jsem zase na horách, a to je pro mě vždycky paráda. Jsem ráda, že jsem na Lipně, protože jsem se sem ještě nikdy předtím kvůli probíhající závodní sezoně v zimě nedostala. Teď nám ale kvůli sněhu ruší závody a tak jsem toho využila a přijela na Lipno se na děti v kempu podívat a užít si s nimi společný čas," uvedla v úterý odpoledne Eva Samková na lyžařském náměstí.

Snowboardcrossový kemp se v zimě koná na Lipně už počtvrté. Obdobnou variantu má i v létě. Je jak pro začínající, tak pro pokročilé snowboardcrossaře nebo snowboardisty. „Děti jsou velmi roztomilé. Chtějí být pořád na kopci. Jak malé tak velké. Teď ještě sněží, takže je to dobré," podotkla Samková.

O účastníky kempu se starají zkušení instruktoři i trenéři olympijské vítězky. Ta sama věří, že se mezi nimi najde její budoucí následovník. „Jsem ráda, že se mohu na tomto kempu podílet, i když jsem teď spíše tváří. Ale až skončím s aktivním závoděním, tak se do toho vrhnu samozřejmě více. Teď se ještě stále soustředím na závodní kariéru," dodala olympijská vítězka těsně před tím, než se vydala po Jezerní sjezdovce za účastníky kempu.

Skiareál Lipno se snaží takovéhle akce podporovat. Děti kromě sjezdovek mohou využívat i dalšího zázemí, například lipenského Aquaworldu. „Dostat v dnešní době děti od mobilů a počítačů ven k aktivnímu sportu je věc, kterou budeme vždy podporovat. Navíc mám radost, že letos to vyšlo i s Evou Samkovou, která tak osobně na Lipno přijela," sdělil marketingový a obchodní ředitel Skiareálu Lipno Jiří Falout.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace