banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

  neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

  Koncert.

 • S muzeem v přírodě

  neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

  Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

Fotografové se po sto letech vydali Šumavou botanika Malocha

 Autor: Kristýna Svobodová - Jižní Čechy Teď

    Autor: Kristýna Svobodová - Jižní Čechy Teď

PÍSEK - Přednáškový sál Prácheňského muzea hostil ve čtvrtek 7. února autory jedinečné knihy s názvem Šumava Františka Malocha: Ke kolébce zlatonosné Otavy. Martina Kožíšek Ouředníková a Vladimír Kožíšek představili během besedy své putování místy, po kterých v roce 1916 kráčel i plzeňský botanik při své třídenní cestě z Horažďovic až k vrcholu Luzný. Inspiroval se tehdy románem Karla Klostermanna Ze světa lesních samot.

 

Autoři návštěvníkům vyprávěli příběh, který za vznikem knihy stojí, promítli zákulisní fotografie a vylíčili zážitky, které je na cestách s dřevěnou loutkou Františka Malocha provázely. Se zapálením sobě vlastním popisovali mnohdy náročná pátrání po dnes již zaniklých stavbách a objektech zmíněných v původním cestopisu, které v současné době připomíná jen několik kamenů roztroušených podél turistických cest. 

Více informací o akci se dozvíte v následujícím vydání Píseckých postřehů ve středu 13. února. 

 

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Kožíšek 

  Reagovat

   

  Díky za zájem Píseckých. Je vidět, že návraty do historie míst i lidských osudů jsou stále zajímavé. Snad kniha i přednáška čtenáře a návštěvníky inspirují k vlastním cestám a pátrání.

  Vloženo 13.2.2019 15:15:11

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace