Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Hajany slaví 700 let obce a 120 let sboru dobrovolných hasičů

HAJANY – Dvě významná jubilea si o nadcházejícím víkendu 28. – 29. července připomene obec Hajany na Strakonicku. Oslaví výročí 700 let od založení (tolik oslavily v minulých týdnech i další blízké obce z Blatenska – Lnáře, Předmíř a Hornosín) a 120 let sboru dobrovolných hasičů. To vše v rámci tradiční pouti.

Program oslav začne v sobotu v 10 hodin, kdy dojde na slovo starosty a velitele SDH Hajany, předána budou ocenění, dále dojde na ukázku zásahu veteránů s historickou stříkačkou a ukázku útoku dětí. Následovat budou závody v požárním útoku (muži, ženy, děti) a zájemci si budou moci prohlédnout i vystavenou techniku nejen domácího sboru, ale i těch ostatních. Od 14 do 19 hodin je naplánován turnaj v malé kopané, ve 20 hodin začne taneční zábava a hodinu před půlnocí se všichni mohou těšit ještě na překvapení.

V neděli od 11 do 18 hodin bude možné navštívit řemeslný jarmark, loutkové divadlo a tvořivé dílny pro děti, do 17 hodin budou vystaveny obrazy Petra Štěpána a Ladislava Marii Wagnera. Od 14 do 14.30 hodin dojde na úvodní slovo starosty a hostů, následovat bude slavnostní průvod ke kapli sv. Anny, položení věnce k pomníku padlých a mše svatá. Pokřtěn bude také hasičský vůz, vysazena lípa a odhalen památník. Od 16.30 hodin se přítomní mohou těšit na hudební vystoupení dětí, taneční vystoupení skupiny Flamenco a hudební vystoupení skupiny Křečové žíly. Po celou dobu bude doprovázet hudební skupina pana Koubka.

Po oba dva dny bude od 11 do 14 hodin otevřena kaple sv. Anny, děti si budou moct užít pouťové atrakce a zájemci o pěší výlet mohou vyrazit na šestikilometrovou procházku Hajanská zastavení.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace