banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Swing Band Tábor

  neděle 25.8 19:30 - Milevsko - 1. nádvoří kláštera

  Koncert.

 • Bartolomějské posvícení

  neděle 25.8 13:30 - Milevsko, park Bažantnice

  Neděle v lidovém tónu - Moravanka, Bohemia, myslivecké slavnosti a mnoho dalšího.

Zobrazit všechny události
 

Hasiče na začátku týdne zaměstnávaly hlavně dopravní nehody

Kamion s návěsem v příkopu u Sedlečka. , Autor: HZS

Kamion s návěsem v příkopu u Sedlečka.     Autor: HZS

JIŽNÍ ČECHY – Napilno měli jihočeští profesionální hasiči, často ve spolupráci s dobrovolnými, v pondělí 4. února. Ovšem nikoli kvůli požárům. Celkem byli vysláni ke 14 dopravním nehodám.

Ve čtyřech případech (v Benešově nad Černou, Radošovicích, Hubenově a Petříkově) jednotky pomáhaly s vyproštěním sypačů nebo traktorů správy a údržby silnic. Třikrát (u Dynína, ve Strakonicích a u Sedlečka) museli hasiči vyprošťovat kamiony, které vždy částečně sjely svými návěsy z kluzkých silnic do příkopů.

„U Políkna hasiči zasahovali u autobusu, který zapadnul do příkopu. Pomohli s evakuací 28 osob, většinou dětí, z autobusu ven. Nikdo z nich, nikdo jiný u uvedených nehod a ani nikdo další u dalších čtyř nehod osobních aut nebyl zraněn," uvedla jihočeská mluvčí hasičů Vendula Matějů. Ovšem dodala, že čtyři zraněné osoby si pak vyžádal navečerní střet dvou osobních vozidel u Němčic a jedna osoba utrpěla zranění při nehodě na dálnici D3 u Stoklasné Lhoty, kde se večer srazila dodávka s osobním autem.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jitka 

  Reagovat

   

  Ta silnice asi nebude vhodná pro kamiony.

  Vloženo 5.2.2019 15:56:30

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace