Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jarní keramická dílna

    Čtvrtek 27.2 17:00 - Dům dětí a mládeže - Domeček, Dačice

    S sebou starší oblečení, které si můžete ušpinit a přezůvky.

  • Malta - opomíjený klenot Středomoří

    Čtvrtek 27.2 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

    Beseda s promítáním.

Zobrazit všechny události
 

Hasiči kromě stromů řeší srolované střechy a uvolněné billboardy

JIŽNÍ ČECHY - Posílené směny jihočeských hasičů do 11. hodiny zasahovali už na více než 600 místech. Na snímcích jsou zásahy z Českých Budějovic včetně střechy, kterou vítr sroloval z jedné budov budějovického pivovaru Budvar.

Souhrn událostí do 11. hodiny: 

Českobudějovicko: celkem 151 událostí - nově zásahy u uvolněných částí střech v Českých Budějovicích v ulicích Strádova, Dobrovodská, Pekárenská, Plzeňská, Novohradská, Ledenická, Lipenská, Jaselská, dále také na obchodním centru IGY, kostele v ulici Emy Destinové v Českých Budějovicích, zajišťují se střechy v Korostenské ulici v Homolích, v Dasném nebo Lišově, vítr sroloval střechu garáže na Žižkově třídě v Českých Budějovicích, střechu školky v Hluboké nad Vltavou, uvolnil se billboard, který narazil do domu na Lidické třídě v Českých Budějovicích, další uvolněné reklamy jsou v Čechově ulici nebo v Plzeňské ulici v Českých Budějovicích.

Českokrumlovsko: celkem 112 událostí, z toho přibyly další uvolněné střechy například ve Velešíně, několik zásahů bylo na střechách v Českém Krumlově - Domoradicích nebo na sídlištích Plešivec nebo Vyšný, dále pak v Přední Výtoni. U Herbertova došlo k nárazu osobního auta do stromu, stejně tak u obce Mostky. Zranění nejsou hlášena. 

Jindřichohradecko: celkem 88 událostí, většinou jde o stromy, uvolněné střechy například ve Vídeňské ulici v JIndřichově Hradci, v Třeboni na Masarykově náměstí, ve Slavonicích, Českých Velenicích, Studené, části obce Skrýchov nebo v Nové Bystřici. Hasiči řešili padající střešní tašky na kostele v Husově ulici v Třeboni nebo uvolněný komín rodinného domu v ulici Na Kopečku v Třeboni.

Písecko: 34 událostí - vše padlé stromy

Prachaticko: celkem 80 událostí, z toho mimo popadaných stromů zasahovali hasiči u další uvolněné střechy v obci Stožec.

Strakonicko: celkem 83 událostí, z toho další zajištění uvolněných plechů nebo částí střech ve Vodňanech, Hoslovicích a Číčenicích, zabezpečení uvolněného komína ve Vodňanech nebo zabezpeční ulétlé střechy garáže v Bicanově ulici v Sedlici.

Táborsko: 40 událostí, kromě popadaných stromů se řeší uvolněné střechy v Táboře v ulici Kpt. Jaroše, U Lázní, Kosova, dále v Mašovicích a v Nerudově ulici v Sezimově Ústí.

Na operačním středisku je řada událostí ještě v tzv. "zásobníku". Jedná se o události, které nejsou v tuto chvíli úplně aktutní, nehrozí u nich bezprostřední nebezpečí a operační důstojníci je proto odkládají na pozdější dobu.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace