Kdy a kam

 • Taneční pro pokročilé

  Úterý 19.2 19:00 - Písek, KD

 • Večer pod lampou

  Úterý 19.2 18:00 - Planá nad Lužnicí, knihovna

  Beseda s Petrou Steinerovou a péči o pleť.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss čtenářů Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hasiči slavnostně uzavřeli pohárovou soutěž Písecka

PODOLÍ I - Po poslední soutěži okresního pohárového seriálu v požárních útocích 12. září ve Skalách na Protivínsku všechny hasičské týmy očekávaly, že jako tradičně převezmou diplomy, ceny a pojedou domů. Vítězové se těšili na poháry. Někteří byli trochu zaskočení, když se od vedení okresního hasičského sdružení dozvěděli, že vítězové budou dekorováni až na slavnostním večeru v říjnu. Záměrem bylo, aby se hasiči a hasičky, kteří se věnují požárnímu sportu, sešli také společensky. A na to došlo v pátek 9. října v kulturním domě v Podolí I. Teď už asi málokdo pochybuje o tom, že to byl výborný nápad.

 

Okresní výbor ústy starosty Jiřího Heinricha ocenil všechny, kteří se na letošním seriálu soutěží podíleli. Od rozhodčích, přes startéry až po soutěžní týmy. Poděkoval i obci Podolí I za poskytnutí sálu. Slavnosti se zúčastnil senátor Karel Kratochvíle a také starostka okresního sdružení hasičů v sousedních Strakonicích Jaroslava Boukalová. Přivezla obří tekutý dárek a věnovala ho ženám. 

Dárkový koš si odnesl také Aleš Fürst z Milenovic, který vzorně reprezentoval na mistrovství ČR v dorostu a skončil třetí. Mládeži Písecka se letos mimořádně dařilo i v krajské soutěži. 

Pak už putovaly diplomy a ceny k jednotlivým soutěžním týmům. Zaznělo, že dobrým nápadem bylo vytvořit kategorii Klasik pro sbory, které chtějí soutěžit, ale nemají sportovní mašiny, nýbrž klasické zásahové stříkačky PS 12. V této kategorii dosáhli na medailová umístění v mužích bronzový tým Křenovic, stříbrní byli veteráni z Jehnědna, kteří se ale dostavili prořídlí, protože chystali na sobotu finále Vltavského poháru. Právě po této soutěži se soutěžní týmy na závěr společensky scházejí už několik let a okresní výkonný výbor se tu inspiroval.

Vítězem kategorie Klasik v mužích se stal tým Vlastce. 

V ženské kategorii Klasik byly bronzové ženy z Nového Dvora, druhé hasičky z Kluk a vítězství patřilo děvčatům ze Zbelítova. V Milevských novinách prozradíme, co jim jejich starostka Markéta Honzíková slíbila. Velkou chvíli zbelitovských hasiček si nenechala ujít. 

V mužské kategorii Open, kde startují i sportovně upravené požární stříkačky se vítězem stal tým Krč II, který stejně jako Krč I nastupuje i elitní v Jihočeské hasičské lize. Tam proběhlo slavnostní vyhlášení v sobotu večer v Mydlovarech. Ze 43 mužských týmů, které do letošního ročníku zasáhly, se za sebou v první desítce seřadily týmy z Písecka takto - Krč I na sedmém, Krč II na osmém a Milenovice na devátém místě. 

Stříbro v mužské kategorii Open patřilo Milenovicím a bronz Pasekám. Nejlepší hasičský sport se tedy dělá na Protivínsku. A to se až na výjimku potvrdilo i v ženách se sportovními mašinami. Zde kategorii Open vyhrály hasičky ze Záboří, stříbro patřilo ženám Krče a před čtvrté Paseky se prodraly na bronzovou pozici ženy z Podolí I. 

Muži z Vlastce a Krče II a ženy ze Zbelítova a Záboří mají do konce přístího ročníku okresní pohárové soutěže v držení i obří putovní poháry. Po rozdělení cen následovala večeře a zábava s muzikou. Proběhlo také hlasování o nejzdařilejší fotku z hasičských soutěží, každý účastník večera dostal lísteček, který mohl nalepit k vybrané fotografii na výstavce. Ale tady už si vítěze necháme až do středečního vydání Píseckých postřehů a Milevských novin. 

 

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • L. Kolářová 

  Reagovat

   

  Aha. Tak vy jste tam borci úplně všichni, jdu to opravit. Díky za upozornění.

  Vloženo 13.10.2015 22:58:53

 • Rezerva Krčské elity 

  Reagovat

   

  http://jchl.cz/poradi/poradi_detailne.php i ta rezerva krčské elity běhá JČHL ;)

  Vloženo 13.10.2015 22:14:33

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace