Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Masopustní Průvod

    sobota 22.2 12:30 - Heřmaň, KD

  • Dětský karneval

    sobota 22.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Hasičky Chotěmic zaběhly v Bezděčíně rekord. Vítěz letošní Táborské ligy v mužích už je jasný

Chotěmická radost z rekordního času, který znamenal první místo.  , Autor: L. Kolářová

Chotěmická radost z rekordního času, který znamenal první místo.     Autor: L. Kolářová

CHOTĚMICE - Po soutěžní sobotě v Chotěmicích na nedělní kolo Táborské hasičské ligy do Bezděčína dorazilo 31 mužských a 15 ženských týmů. Závodilo se doma u průběžně vedoucího ženského týmu, kde bylo o všechno perfektně postaráno. Soutěž mužů přinesla pět šestnáctkových časů, ale také sedm neúspěšných pokusů. V soutěži žen padl jediný čas začínající číslem 17. Konkrétně 17,06 byl vítězný čas žen z Chotěmic a současně jejich dosavadní rekord. V mužích odvezl prvenství Žďár.

Pět nejlepších mužských týmů - Žďár (16,59), Chotěmice (16,64), Daměnice (16,97), Bohdalín (16,97) a Šipoun (16,98) si po skončení soutěže žen ještě na jejich trati zaběhlo finále. Jak řekl moderátor Jarda Hájek - ve finále jde o ceny a o čest, protože do výsledků ligy se započítává základní kolo. Finále pak vyhrál Bohdalín (14,57), kombinovaný se závodníky Krotějova, kteří si tak mohli ještě jednou zaběhnout, ačkoliv v základním kole je dnes potkal neúspěch.

Druhé ve finále byly Daměnice s časem 14,86, třetí Chotěmice (15,02), čtvrtý Žďár (15,14) a nezadařilo se Šipounu.

Borci ze Žďáru na Jindřichohradecku patří k Táborské hasičské lize jak inventář. Jezdí na ni už od roku 2008. Věkem by například strojník Martin Šmol (45) nebo Jaroslav Šindelář (46) na nabírání mohli směle startovat ve veteránské kategorii 35+, ale oni se pořád drží v hlavní soutěži mezi elitou. Letos se musí obejít bez dlouhodobě zraněného Jiřího Mareše, kterého na levém proudu zastupuje Dominik Dlouhý ze Skrýchova. Zjara potkala zlomenina i Otu Strakatého na rozdělovači. Ten už je ale fit a spolu se všemi členy týmu - i Jakubem Volfem, Petrem Podlipným a Janem Kučerou, si užívá návrat mezi nejlepší - letos už byl Žďár jednou druhý a v neděli soutěž vyhrál.

Během odpolední soutěže vyhlásil moderátor to, co se už mezi týmy šuškalo - i přes nedělní neúspěch mají letošní titul v Táborské hasičské lize v kapse muži týmu Krotějov Sport. Špona Chářovice, která skončila desátá a v celkovém žebříčku byla před víkendovým dvojkolem druhá, už nemůže Krotějovské ohrozit. Velký aplaus se ozval po této zprávě ze stanu dvoreckých žen. Dvorce jsou si blízké s Krotějovem nejen na mapě, ale i si vzájemně fandí.

V ženské soutěži potkal neúspěch hasičky z Kamenice nad Lipou, Zhoř a dvorecké áčko. Dvorcům A se nepodařilo nabrat vodu, připravené proudařky byly zklamané. "Letos se nám lepí smůla na paty. Včera v Chotěmicích nám v půlce chcípla půjčená mašina," postěžovaly si ženy z áčka Dvorců. Čest Dvorců tak uhájil B tým žen, ale také se štěstím - pravá proudařka nasadila proudnici snad vteřinu předtím, než jí přiletěla voda.

Vítězkami se tak staly v rekordu týmu 17,06 hasičky z Chotěmic, žádná další sedmnáctka už v ženském startovním poli nepadla. Druhé hasičky Lomu doběhly v čase 18,16, třetí Slapy - vítězky ze soboty, měly na časomíře 18,17, čtvrté byly Ústrašice s časem 18,30, pátý Zdešov (18,39) a na šesté přičce skončily domácí hasičky z Bezděčína (18,47).

V Táborsku se příznivci hasičského sportu dočtou další zajímavosti a perličky.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace