Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Deskohraní s Michalem

  Úterý 18.2 16:00 až 18:00 - Knihovna pro děti a mládež, 1. patro, Tábor

 • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

  Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

Zobrazit všechny události
 

Hejtman Zimola při cvičení na hraničním přechodu v Dolním Dvořišti: Bezpečí Jihočechů je pro nás naprostou prioritou

Hejtman Jiří Zimola při cvičení na Dolním Dvořišti.

Hejtman Jiří Zimola při cvičení na Dolním Dvořišti.

DOLNÍ DVOŘIŠTĚ - Bezpečí Jihočechů je pro nás naprostou prioritou. Hejtman Jiří Zimola to řekl během úterního cvičení na hraničním přechodu v Dolním Dvořišti. Policie ve spolupráci s celníky v jeho rámci zavedla kontroly na státních hranicích s Rakouskem. Jeho cílem pak bylo ověření postupů při příchodu většího počtu migrantů včetně činnosti na vybudovaných registračních místech.

 

„Pondělní jednání v Bruselu ukázala, že Evropa není schopna společného postupu a Turecko že si s námi jen hraje a obírá nás o peníze. Migrační vlna tedy bude určitě pokračovat a já jsem se dnes osobně přijel přesvědčit do Dolního Dvořiště, jak by byla v případě překročení hranice připravena naše policie,“ uvedl Zimola.

 

 

 

Když není EU schopna ochránit vnější hranice, musíme se o to postarat my

 

 

Podle hejtmana to možná pro někoho může vypadat jako návrat o 10 let zpátky. „Když ale není Evropská unie schopna ochránit své vnější schengenské hranice, musíme se o to postarat my. Máme připraveny i další bezpečnostní opatření, ale pořád chci věřit, že se Evropa a hlavně Německo vzpamatují a že tato opatření zůstanou navždy uzavřena někde v mém šuplíku,“ dodal Zimola.

 

Předchozí cvičení zaměřené na zavedení kontrol na hranicích s Rakouskem se v České republice uskutečnilo loni v září, kdy se do něj zapojila rovněž armáda.

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • táborák 

  Reagovat

   

  Pan Jiří Zimola je socan stejně jako pan Sobotka , který sem zve uprchlíky s otevřenou náručí ,, pozor na ně.

  Vloženo 11.3.2016 13:57:18

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace