Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Výživa ve středověku a jeden z nejstarších nápojů

    Čtvrtek 23.1 16:00 - Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec

    Beseda s Ing. Michaelou Hofmanovou. Host: Marcel Hofman, odborník v oboru.

  • Tomasz Jachimek - Kolega Mela Gibsona

    Čtvrtek 23.1 19:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Hokejová bitva o první příčku! Do Tábora míří v sobotu Havlíčkův Brod

Za tohoto stavu to v sobotu v 18.00 vypukne! , Autor: Josef Janda

Za tohoto stavu to v sobotu v 18.00 vypukne!     Autor: Josef Janda

TÁBOR – V sobotu podvečer se v Táboře hraje třetí kolo druhé hokejové ligy. Do husitského města přijede Havlíčkův Brod. V prvních dvou utkání oba celky nasbíraly plný počet bodů a jsou v čele soutěže. Domácí si v posledním zápase hravě poradili s Pískem, který porazili vysoko 6:0. Tým z Vysočiny si na svém ledě připsal vítězství s Moravskými Budějovicemi. Přijďte podpořit táborské hokejisty v boji o první místo! Utkání odstartuje v 18 hodin.


V minulém kole čekalo Táborské jihočeské derby v Písku. Domácí mladý tým jen těžko se soupeřem od Jordánu držel krok. Nakonec hosté Otavanům nastříleli šest branek, ani jednu neinkasovali a ze sousedního města si přivezli zasloužené vítězství.


Boj o čelo skupiny Střed druhé ligy
Něco o přípravě a taktice do těžkého zápasu prozradil táborský trenér Tomáš Matušík: ,,Jsme rádi, že jsme tentokrát ve středu nehráli a měli jsme celý týden na trénink. Chtěli bychom hrát hodně obranně. Havlíčkův Brod je nejtěžší soupeř z naší skupiny, možná z celé druhé ligy. Máme s nimi stejný počet bodů i stejné skóre. V přípravě jsme s nimi dvakrát prohráli, ale ani jeden zápas jsme nehráli v kompletní sestavě. Přišli Tomáš Andres, Radek Prokeš a Josef Urbanec do útoku. Do obrany Kamil Černý z Budějovic, ten je ale zraněný. Potom Ondřej Kachňa, který má střídavý start také z Budějovic, ale tým ho bohužel v sobotu nepustí. Dále nemůže hrát Tomáš Černý a Jan Reiterman.
Co hlavní trenér Tábora vzkazuje fanouškům?
,,Víme, že fanoušci k nám na docházku nejsou skoupí. Chtěli bychom, aby nám přišli pomoct i tentokrát. Věřím, že s nimi to zvládneme."

A co vzkazují z Havlíčkova Brodu?
Vedoucí týmu Ladislav Vácha: „Dobře víme, že Tábor teď hodně posílil a má nové hráče oproti přípravě, kdy jsme ho dvakrát dokázali porazit. Takže z toho neděláme žádné velké závěry. Víme, že to utkání bude těžké a chceme navázat na ty předešlé zápasy. Lepších týmů je v soutěži víc. Hodně nás prověřily Moravské Budějovice a Žďár bude určitě silný. Do nové sezony jsme posílili o obránce Jirku Vašíčka, přišel Jan Milfait, který hrál loni první ligu za Třebíč, dále máme lotyšského obránce Balgalvise a ještě útočníka Šuhaje z Písku. Do utkání nastoupíme v plné sestavě."

Diváci na táborském stadionu budou opět volit Srdcaře zápasu, který dostane dárek od Týdeníku Táborsko. Minule si vybrali za výkon proti PelhřimovuTomáše Andrese. A v sobotu večer?

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace