Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Slavnosti dřeva

    sobota 15.6 10:00 - Lipno nad Vltavou, Stezka korunami stromů Lipno

    Dovednostní soutěže v ručním řezání dřeva, dřevosochání, zábava pro děti s lišákem Foxem a program pro celou rodinu. A pozor, letos se koná historicky největší setkání osob s ptačím příjmením na vrcholu Stezky korunami stromů. Každý návštěvník s ptačím příjmením má vstup na Stezku ZDARMA.

  • Jahodobraní

    sobota 15.6 13:00 - Dolní Pěna, v centru obce u dětského hřiště

    Odpoledne proběhnou soutěže v pojídání jahodových knedlíků a jahodového koláče bez pomoci rukou. Pro děti skákací hrad.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Hořící penzion v Kaplici muselo opustit v noci osm lidí

 Autor: HZS Jihočeského kraje

    Autor: HZS Jihočeského kraje

KAPLICE – V neděli 9. září minutu před třiadvacátou hodinou přijali hasiči na operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje zprávu o požáru v penzionu v Linecké ulici v Kaplici. K požáru vyjeli profesionální hasiči z kaplické stanice.

 

Ohnisko požáru našli na balkóně v druhém patře, kde hořel plastový květináč. Mezitím se z penziónu samo evakuovalo osm osob, další dvě osoby hasiči vyvedli ven. Jednu osobu si převzala ZZS s podezřením na nadýchání se zplodin.

Požár hasiči rychle uhasili. Následoval průzkum celého objektu, který byl proveden termokamerou. Zásah jednotka ukončila až po půlnoci, kdy byl celý penzión řádně odvětrán. Vzniklá škoda činí 10 000 korun, hodnota uchráněného majetku jsou 4 000 000 korun. Příčinu vzniku požáru šetří vyšetřovatel HZS ve spolupráci s Policií ČR.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace