Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční pásmo 4

    neděle 8.12 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    Vánoční pásmo pohádek.

  • Jindřichohradecký symfonický orchestr

    neděle 8.12 19:30 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Hygienici hlásí prudký nárůst lymské boreliózy

Skvrna typická pro lymskou boreliózu.

Skvrna typická pro lymskou boreliózu.

JIŽNÍ ČECHY – Klíšťové encefalitidy je letos méně než loni. Zato výrazně přibylo lymské boreliózy, další nebezpečné nemoci, kterou přenáší klíště nebo i jiný hmyz. Vyplývá to ze statistiky krajské hygienické stanice.

Zatímco klíšťovou encefalitidou letos onemocnělo na jihu Čech 96 pacientů a loni touto dobou to bylo už 117, počet onemocnění lymskou boreliózou zřejmě dosáhne nejvyšší číslo za několik posledních let. Letos je případů tohoto onemocnění již 216, v posledním týdnu přibylo dalších 12. Jak uvedl mluvčí krajské hygienické stanice František Kotrba, loni v tomto období registrovali hygienici pouze 124 případů.

Nejvyšší počet mají nyní hygienici hlášen z  Jindřichohradecka (46), z Českobudějovicka (41), Prachaticka (40), Táborska (33) a Českokrumlovska (30), nízký výskyt je na Písecku (10) a Strakonicku (16). Rovněž klíšťová encefalitida je letos nejméně hlášena z Písecka.   

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace