Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Jarní keramická dílna

  Čtvrtek 27.2 17:00 - Dům dětí a mládeže - Domeček, Dačice

  S sebou starší oblečení, které si můžete ušpinit a přezůvky.

 • Malta - opomíjený klenot Středomoří

  Čtvrtek 27.2 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

  Beseda s promítáním.

Zobrazit všechny události
 

Je tu středa! Jaké novinky mají Jihočeské týdeníky?

Právě vychází čerstvé vydání Jihočeských týdeníků. Ve společném Magazínu si můžete přečíst, jak vypadal policejní rok 2019 na jihu Čech. A také historický exkurs na téma, proč asi byl jihočeský lapka Jan Žižka chráněncem Václava IV. Takový jihočeský James Bond? Je to skoro historická detektivka od Václava Makrlíka. Táborský sporťák Josef Janda se vrátil z MS v cyklokrosu ve Švýcarsku. Krach české reprezentace není dobrá zpráva, ale je z první ruky. Křížovka, sudoku, barevný televizní program Pohoda. Nic nechybí.

Písecké postřehy se vrací ke žhavému tématu plánů na zastavění plochy bývalých Žižkových kasáren v Písku. Redakce přináší nové pohledy na vizi, po jejímž představení se začíná objevovat čím dál víc nezodpovězených otázek. Velký rozhovor tentokrát poskytl šéf píseckého Divadla Pod čarou Miroslav Pokorný, klub letos slaví 20 let existence. Vzpomíná na krušné začátky a přidává třeba odpověď na otázku, jestli lze dělat kulturu bez dotací. Písecké postřehy přinášejí také obsáhlý rozbor nedávno spuštěného participativního rozpočtu a nechybí ani zpravodajství z obcí. Tentokrát například o problémech s vodou v Oslově. V seriálů rozhovorů se starosty vesnic tentokrát odpovídá Jana Matoušková z Heřmaně. Na sportu najdete podrobnosti z dalšího přípravného utkání píseckých fotbalistů. Obstál tým proti plzeňským mladíkům? Uplynulý podzim mirovického fotbalu zhodnotil extrenér Břetislav Mikeška. Kdo ho na lavičce nahradil? Sršni mají za sebou další povedený víkend. Nechybí komentář úspěšného trenéra Jana Čecha. Pokračoval také futsalový přebor. Který tým se postaral o překvapení? To vše v Postřezích najdete.

Milevské noviny vyzpovídaly tajemnici milevské radnice, zda je reálné, aby si městys Bernartice sám začal vybírat pokuty na úseku s radary. Řeč přišla také na to, že i město se potýká s nedostatkem zájmu o nabízená pracovní místa. Vladimíra Štorková nabízí vysvětlení. Dočtete se o dalším kroku k využití peněz z participativního projektu SPOLU, perličky z příprav letošních maškar, o přání Hrejkovic napojit se na římovský vodovod, a také o tom, co trápí a těší zemědělce v Kovářově. Na sportovních stránkách jsou podrobnosti ke galavečeru Sportovec Milevska, který se koná už tento pátek. Odtajní se noví vítězové ankety za rok 2019. Hokejisté Milevska sehráli další klíčové utkání ve Strakonicích. Přiblížili se play off? Turnaj Milevských novin bude mít letos vzácného hosta, hrát dorazí i bývalý úspěšný reprezentant! Sportovních novinek je jako vždy víc než osm stran.

Týdeník Strakonicko píše o chystané průmyslové zóně na Hajské u Strakonic, kde si chce město klást tvrdé podmínky při výběru investorů. Co všechno si může radnice diktovat? A ve Strakonicku najdete i povídání s primářem dětského oddělení strakonické nemocnice Martinem Gregorou, který je také zastupitelem Strakonic. V rozhovoru je velmi otevřený. Noviny nabízejí i ohlédnutí za bohatou historií strakonických vodáků, informace o důležitých investicích ve Lnářích a Drahonicích nebo reportáž z pestrých šibřinek ve Volyni. A co naleznete na sportovních stranách? Úvodní polovinu sezony hodnotí trenér vodňanských fotbalistů František Bican a také se rozjel seriál turnajů mládeže O pohár OFS Strakonice. Další úspěch slaví strakonické vodní pólo a nechybí ani rozhovor s druhou posilou házenkářů HBC Strakonice 1921 Vojtěchem Klausem, který se těší především na skvělou diváckou kulisu! A co si přeje kromě návratu do extraligy? Nenechte si ujít nové Strakonicko!

Týdeník Táborsko informuje o dalších záměrech táborské radnice s bazénem. A zjistil také, že je v ohrožení budoucnost historických mašinek Elinky a Bobinky! Dočtete se, kdy se otevře nová transfúzní stanice. Publicistika prozrazuje, že autor budovy Hlavního nádraží v Praze se narodil v Sudoměřicích u Tábora. Táborsko bylo na bechyňské přehlídce Perlení a prozrazuje tajný sen ředitele bechyňského kulturního střediska Štěpána Ondřicha. Týdeník zjišťoval, co říkají obyvatelé Veselí zrušení pobočky Komerční banky. A proč nebude v Soběslavi plocha pro graffiti. Sportovní rubrika přináší ohlasy z velmi povedeného víkendu hokejistů HC Tábor. Dočtete se také, na jaké úspěchy dosáhli na svých závodech atleti a plavci. Prezident fotbalového klubu Sokol Lom Petr Kolář se ohlédne za podzimem a nastíní, jaké má s týmem na jaře plány.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Dnes (čtvrtek 6.2.) v seriálu Vyprávěj na ČT byl ve "filmovém týdeníku" cca ve 4. minutě záběr na Milevsko v 70. letech. Nejspíš z věžáku - je krásně vidět Komenského ulice, zimní stadion, ZDŠ, MŠ, staré sídliště v pozadí.

  Vloženo 6.2.2020 21:23:49

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Už se těším na nějaký nový příběh od čtenářů. V posledním Táborsku bylo drama z restaurace. Autor šel do hospody na oběd, vyndal si zuby a zapomněl je na stole zabalené v ubrousku. Když se pro ně vrátil, musel si je najít v odpadcích. Sám, což ho rozhodilo. Já to najít jako číšník, tak bych ty zuby asi poblil. Čím překvapí dnešní vydání? :-))

  Vloženo 5.2.2020 04:57:59

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace