Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Představení knihy Jitex 70

    středa 22.5 17:00 - Písek, Prácheňské muzeum, Přednáškový sál

    ...doprovodné publikace ke stejnojmenné výstavě.

  • Pletky s Vlastou

    středa 22.5 9:00 - Písek, Senior Point

    Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeští vědci lákají na den plný experimentů, ukázek i zajímavostí o přírodě

Den rozmanitosti 2018 , Autor: Biologické centrum AVČR

Den rozmanitosti 2018     Autor: Biologické centrum AVČR

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Zahrada Biologického centra Akademie věd ČR v ulici Na Sádkách hostí v sobotu 18. května Den rozmanitosti pro veřejnost. Návštěvníky čekají nejrůznější experimenty v mobilní laboratoři, mikroskopování živočichů a rostlin, vědecké show i divadelní představení nebo tvořivé dílny. Akce se koná jako oslava Mezinárodního dne biologické rozmanitosti. Vstup je volný.

 

Své si v programu najdou velcí i malí. Vědci připravili například ukázky živého hmyzu, ryb, vzácných a léčivých rostlin, půdních organismů, vodních řas a sinic, ale i různých parazitů. Návštěvníci si budou moct sami vyzkoušet některé vědecké aktivity, a to nejen jednoduché laboratorní práce nebo mikroskopování, ale taky například trochu akčnější lov živých blešivců, malých vodních korýšů. Připraveny jsou různé kvízy, hry a ukázky. Na zahradě budou také vystaveny výzkumné lodě a čluny, které používají českobudějovičtí hydrobiologové při své terénní práci.
Český hydrometeorologický ústav připravil pro zájemce ukázky předpovědi počasí, Hvězdárna a planetárium České Budějovice zase nabídne pozorování Slunce dalekohledem, skládání rakety a další aktuality z kosmonautiky a astronomie.

Poučné odpoledne doplní vědecká show Úžasného divadla fyziky, které vystupuje pod zkratkou ÚDiF. V prvním představení budou fyzici experimentovat s balonky, v druhém představení se zaměří na zvuk – ukáží, jak vlastně vypadá tón, jaký je rozdíl mezi rámusem a akordem, a vyrobí vtipné hudební nástroje. O kulturní zpestření celého odpoledne se postará divadelník Víťa Marčík s pohádkou Bajaja, Klaun Hugo a blues-rocková kapela Koloband.

Netradiční vědecký happening v zahradě Biologického centra bude v sobotu probíhat od 12 do 17 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace