Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Hrozil družce zabitím, vláčel ji po podlaze, ale nebude stíhán

Ilustrační foto , Autor: domacinasili

Ilustrační foto     Autor: domacinasili

JINDŘICHOHRADECKO – Čtyřicátník svou družku nejdříve urážel, pak jí vulgárně nadával, nakonec vyhrožoval, škrtil a potom s ní i smýkal po podlaze. Agresora neuklidnila ani jeho matka. Naopak sklidila také mnoho nevybíravých slov. Nakonec zasáhli policisté. Už mohlo být všemu konec, kdyby jeho družka souhlas s trestním stíháním svého druha nestáhla.

Policisté agresora trestně stíhat nemohou. Čtyřicetiletý agresor v neděli 3. listopadu odpoledne, v kuchyni novostavby rodinného domu na Jindřichohradecku, napadl svoji družku. Nejdříve jí slovně vyhrožoval vulgárními výrazy, kdy ji mimo jiné nazýval dámským přirozením. Dále ženě hrozil, že jí přerazí páteř, vyrazí zuby a pokud zavolá policii, tak jí podřízne. Následně družku fyzicky napadl. Chytil jí pod krkem, povalil na zem a následně s ní vláčel po podlaze. V této chvíli přišla matka podezřelého, která se snažila svému synovi v jednání zabránit. To nepomohlo. Naopak, agresor začal svou matku také urážet vulgárními výrazy a donce jí i fyzicky napadl. Strčil do ní tak, že starší žena upadla na zem.
Stále družce vyhrožoval zabitím. Stupňovaná agrese jejího druha u ní vzbudily obavu o svůj život. Měla strach, že to nejsou jen plané výhrůžky.
Sousedé zavolali jindřichohradeckou policii. Ta na místo dorazila. Zjistila, že při fyzickém napadení nebylo ani jedné z žen způsobeno poranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření. Přečin nebezpečné vyhrožování řádně zadokumentovali. Družka agresora nejprve policistům, po řádném poučení, dala souhlas s trestním stíháním svého druha. Tento si ho ihned v pondělí 4. listopadu z rukou policistů převzal. Ale vše dostalo náhle jiný zvrat.
„Poškozená využila svého práva a vzala souhlas s trestním stíháním svého druha zpět. Jindřichohradečtí policisté včera, v pondělí 11. listopadu, trestní věc odložili, neboť trestní stíhání pachatele je nepřípustné,“ konstatovala tisková mluvčí jindřichohradeckých policistů Hana Millerová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace