Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Výborný Trio

  neděle 19.1 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

  Koncert.

 • Pohádky a Malé Hry

  neděle 19.1 16:30 - Tábor, Střelnice

  Divadlo pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Jsem rád, že jsme vyhráli i pro vynikající diváky, chválí budějovické fanoušky Jakub Voráček

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Měl by být jedním z tahounů českého týmu na mistrovství světa. Jakub Voráček ve čtvrtek naskočil do utkání po čtrnáctidenní přestávce a hned dovedl českou reprezentaci k výhře 3:2 nad Finskem. „Myslím, že jsme hráli dobře. Měli jsme dobrý začátek a vytvořili jsme si pár šancí. Bohužel jsme dostali dva slepené góly po takových odrazech, my ale nepanikařili, hráli jsme pořád dobře a nakonec vyhráli,“ zhodnotil zápas kapitán Jakub Voráček, který však pro mistrovství světa nejspíš přenechá kapitánské céčko Tomáši Plekancovi. „To se musíte zeptat trenéra Jandače,“ smál se Voráček, kterému udělala radost i atmosféra v Budvar aréně. České Budějovice potvrdily, že jsou hokejovým městem. „Diváci byli vynikající, moc jsem si zápas užil. Bylo nějakých šest tisíc lidí, jsem rád, že jsme i pro ně vyhráli,“ zdůraznil.


Kde hledat největší dnešní pozitiva?

Hráli jsme dobře dozadu, povedlo se nám také ubránit dost oslabení, takže s tím panuje určitě spokojenost. Navíc jsme neměli proč propadat panice, 0:2 jsme prohrávali v osmé minutě, takže byla pořád fůra času. Věděli jsme, že hrajeme dobře, takže když v tom budeme pokračovat, bude jen otázkou času, kdy také dáme nějaký gól a třeba i výsledek otočíme.
Jak už jste řekl, i když jste brzo inkasovali, do zápasu jste vstoupili dobře. V první třetině jste mohli vstřelit klidně čtyři, pět gólů...
Určitě, to se tak někdy stává, že máte převahu, ale nepadá to tam. Důležité je, že jsme přesto vyhráli. O to je naše vítězství cennější.
Vzhledem k tomu, že by měly výkony směrem k mistrovství ještě gradovat, to po dnešním zápase vypadá s výhledem k Francii hodně zajímavě, souhlasíte?
Určitě, ale ono to stoupat nemusí, hlavně ať vyhráváme.
A co vám tedy utkání směrem k šampionátu ukázalo?
Že ještě musíme trochu zapracovat na přesilovkách, které nemáme tak sehrané, ale to je jasné. Početní výhody i nevýhody se sehrají, to není problém, máme na to dva zápasy, kdy je vyladíme.
Na centru vedle vás nastoupil Petr Holík, kterého jste před srazem možná ani neznal. Jaký na vás udělal dojem?
Výbornej! Je to šikovnej kluk, pokaždé, když jsem se podíval, tak byl na správném místě. Dobře hrál i Červus (Roman Červenka – pozn.), naše formace měla dost šancí, takže myslím, že jsme hráli dobře, vytvářeli jsme si velký tlak.
Ve Francii se ale očekává, že mezi vámi a Červenkou nastoupí Tomáš Plekanec. S ním se asi znáte mnohem lépe?
Jasně, už jsme spolu odehráli pár zápasů na Světovém poháru. Jinak bych ale nechtěl porovnávat Petra Holíka s Plekym, jsou to typologicky úplní jiní hráči. Jak už jsem říkal, Petr Holík mě dneska velice mile překvapil, je šikovný, rychlý, dobrý na puku... Předvedl vynikající nahrávku na první gól, takže i díky němu naše lajna opravdu šlapala. Vyhovovali jsme si. No a když mezi námi bude hrát Pleky, tak k němu není třeba nic dodávat. On hraje stabilní výbornej hokej už nějakých 15 let, takže pro nás bude velkou posilou. Ale s kým budu hrát, na tom mi nezáleží, to ať si rozhodnou trenéři.
Jak jste si zvykal na větší kluziště oproti NHL?
Rozdíl to samozřejmě je, na ledě je více místa, hlavně při bránění v obranné třetině je to náročnější. Je znát, že na to nejsem tak zvyklý, chce to čas.
Přesto se zdálo, že se vám daří, hrál jste svou typickou hru plnou důrazu i zakončení. Jak jste se tedy na ledě cítil?
Jo, na to, že jsem 14 dní nehrál, jsem to čekal daleko horší. Jen jsem se trochu zavařil při jedné pasáži ve druhé třetině, ale jinak to šlo.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Super zápas, super atmosféra.

  Vloženo 28.4.2017 20:38:44

 • fanda Fanda 

  Reagovat

   

  Byl jsem, polovina zápasu ticho jako v kostele, doslova. Byli hráči na stejném zápase? Nebo byli sjetí? Keci v kleci, Voráčku.

  Vloženo 28.4.2017 12:48:43

 • Anonym 

  Reagovat

   

  Diváci vynikající??? Co? Ke konci možná ale půl zapasu nic moc i v tv to říkali.

  Vloženo 28.4.2017 12:31:53

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace