Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Letiště, zonace Národního parku Šumava i financování cyklobusů budou na stole krajských zastupitelů

Ilustrační foto.

Ilustrační foto.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na dnešním zasedání krajských zastupitelů, které už začalo, se zatím mluví o programu. Hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD) seznámila s tím, jaké body budou vypuštěny z programu a jaké budou nově zařazeny. Stahuje se například bod o souhlasu s odstraněním staveb v Otíně. Nově se z iniciativy poslance Jana Zahradníka zařadil bod k připravované zonaci a rozsahu bezzásahového území v Národním parku Šumava. Dále se zařazuje ke schválení nový dotační program na podporu chytrých měst a obcí. Zastupitelé také - téměř na konci jednání - dostanou informaci o aktuálním vývoji kolem Letiště České Budějovice.

 

Zastupitel Jan Bauer (ODS) navrhuje, aby se zastupitelé dnes zabývali i financováním cyklobusů, kde po snížení dotační alokace hrozí, že letos poprvé po 17 letech cyklobusy na Šumavu nevyjedou. Hejtmanka předběžně informovala, že se vypisuje druhé dotační kolo, ve kterém bude částka dva miliony - tedy tolik peněz, které dříve na cyklobusy dával ČEZ, ale už loni tuto podporu ukončil. Tato debata tedy ještě přijde.

I kolem letiště ještě zřejmě bude rušno, zastupitel Martin Kuba (ODS) právě diskutuje k zařazení informace o letišti. Hejtmanka požádala, zda nelze tuto diskusi odložit až k samotnému bodu, ten ale přijde na řadu až někdy později odpoledne a opoziční zastupitelé už mají vyzkoušeno, že pokud chtějí na určitou věci upnout pozornost kolegů a médií, musí své argumenty vytáhnout už před obědem.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace