Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Požár uvěznil tři osoby na balkoně. Zachránili je policisté a hasiči

STRAKONICE – Tři osoby byly v pondělí 21. května před 9. hodinou evakuovány z hořícího bytu v ulici Bahenní ve Strakonicích. Šlo o 21letou ženu, 20letého muže a dvouleté dítě. Škoda způsobená požárem byla odhadnuta na 700 tisíc korun.

Na místo jako první dorazili strakoničtí policisté ve složení Tomáš Pěsta, Pavel Nečas a Josef Hron. Ti viděli, jak z oken bytu nejvyššího patra vychází hustý černý dým a na balkoně je uvězněna tříčlenná rodina. Policisté neváhali a zamířili k hořícímu bytu. „Jeho prostory zachvátily plameny a hustý dým. Policisté museli jednat rychle, neboť byl ohrožen život a zdraví přítomných osob. Proto ještě před příjezdem hasičů vykopli dveře a s velkou opatrností vstupovali do zadýmeného bytu. Z obývacího pokoje šlehaly plameny, které se rychle šířily. Policisté do bytu vstupovali s hasicími přístroji, které použili z chodby domu a co nejrychleji se snažili požár dostat pod kontrolu," přiblížila strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Valící se hustý černý kouř komplikoval zásah a znemožňoval vstup do dalších místností. Požár se policistům dařil eliminovat do doby, než na místo dorazili profesionální hasiči, kteří plameny dohasili. „Ti za pomoci dýchacích masek následně vyvedli ohrožené osoby do bezpečí. Je i policisty ošetřili záchranáři," dodala policejní mluvčí. Co požár způsobilo zůstává v šetření.

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • L. 

  Reagovat

   

  Jak je zachránili policisté ? :D hasiči je zachránili a nikdo jiný.

  Vloženo 25.5.2018 16:14:40

 • Lucie 

  Reagovat

   

  To co je za reakci? No nechapu jak můžou být lidi tak zlý.Fakt mi zůstává rozum stát nad tím, co tady řeší Lucka. Zas nějaký drby co si slepice kdákaly.To je trapné.Postarej se raději o to abys těm lidem pomohla.A co je to za hlášku "Děti mají děti? " možná ty děti mají víc rozumu než ty. Raději se starej o sebe.Uděláš nejlíp. Buď ráda že si ráda a nepřej lidem nic zlého. Nebo se ti to vrátí!!!

  Vloženo 22.5.2018 22:34:29

 • Lukáš a syn 

  Reagovat

   

  Paní Lucko už se ví že to od cigarety nebylo tak bych prosil nepište hlouposti když nic nevíte. A kdyby něco rád vám napíšu o změně :D doufám že to nebudete brát špatně.

  Vloženo 22.5.2018 21:51:36

  • Dobrý den 

   Reagovat

    

   Dobrý den a od čeho to teda bylo?

   Vloženo 26.7.2018 23:31:50

 • Petra 

  Reagovat

   

  Podle očekávání tamtamy jsou rychlejší, než vyšetřovatelé. Kdyby se tak každý staral sám o sebe jako se stará o druhé. Nechte si své úvahy pro sebe, když o tom nic nevíte a nesbirejte drby. Dejte jim pokoj, zažili si peklo a zaplatpambuh, že se nestalo nikomu nic vážného. A velký dík patří policistům a hasičům za rychlý příjezd a okamžité jednání.

  Vloženo 22.5.2018 21:46:26

 • Lucka 

  Reagovat

   

  Je dobře,že se jim nic nestalo. Ale nechala bych je to celé zaplatit , můžou si za to sami. Prý od cigarety ? Proc někdo má tendenci kouřit v bytě když má malý dítě? Děti mají děti ;). Snad ponaučení pro příště.

  Vloženo 22.5.2018 21:03:34

  • Tomáš K. 

   Reagovat

    

   Lucko starej se o sebe myslím že tito lidé opravdu nestojí o tvé názory a jak je v str. známo každý ví vše dřív než ten kdo to šetří

   Vloženo 22.5.2018 21:29:17

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace