Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Z Písku až na Kamčatku II.

  pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

 • Dokonalá svatba

  pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Strakonický studentský tým F1 na světový šampionát poletí!

STRAKONICE – Tým Miracle Engineers se vloni stal mistrem České republiky v soutěži Formule 1 studentů středních škol. V této soutěži jde o to, že si tým musí navrhnout a vyrobit miniaturu modelu formule, testovat ji a závodit s ní v jednotlivých kolech. Miracle Engineers působící při strakonické střední průmyslové škole tak vloni vybojoval právo reprezentovat republiku na světovém šampionátu v Texasu. Bohužel ale nesehnal dost finančních prostředků na cestu. Letos Miracle Engineers titul mistrů ČR obhájili a stáli před stejným problémem. Seženou peníze na světový šampionát, který se uskuteční poslední týden v září v hlavním městě Malajsie Kuala Lumpur? Pro fanoušky těchto úspěšných studentů máme dobrou zprávu. Po zveřejnění v Týdeníku Strakonicko a zde na www.jcted.cz se podařilo získat od dárců další peníze, pohromadě je už čtvrt milionu korun a jak v úterý 27. června sdělil manažer týmu Miroslav Kotrč, díky finančním darům se mohou Miracle Engineers do Malajsie přihlásit!


„Za pomoc moc děkujeme. Teď už zbývá sehnat jen peníze na propagaci," zmínil Miroslav Kotrč. Podle ředitele školy Miloslava Pilečka je ještě několik dalších darů v jednání a škola se tedy rozhodla své "zázračné inženýry" do Malajsie vyslat. Amerika jim loni utekla. Malajsie by měla vyjít!

Díky všem, kteří pomohli. 

Diskuse k článku - 9 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tímto reaguji na vzniklou diskusi. V prvé řadě gratuluji! :) V druhé řadě, nemá smysl se hádat o peníze, důležité je, že vznikl prostor pro prezentaci a rozvoj schopností žáků. Vzhledem k tomu, že minulý ročník tým nebyl schopen získat dostatek financí, byla mu nejspíše poskytnuta finanční ''berlička''. Za současné situace má tedy tým ideální podmínky a proto lze očekávat velké úspěchy. Popřála bych hodně štěstí, ale to jistě není potřeba.
  PS: doufám, že nezklamete fanoušky a budete o přípravách na finále informovat na sociálních sítích!!!

  Vloženo 2.7.2017 22:41:17

 • Milan 

  Reagovat

   

  Rád bych reagoval na příspěvek Johnnyho. Pod touto přezdívkou se ukrývá bývalý člen týmu ST racing ( poté AC racing), který se v roce 2014 zúčastnil světového šampionátu v Abu Dhabí. U všech týmů z jednotlivých škol je naprosto samozřejmé, že studenti vyšších ročníků, kteří se účastnili soutěže F1 ve školách a kteří již střední školu opustili, předávají své zkušenosti studentům mladším a tedy týmům, které je v soutěži následují. Tyto zkušenosti si týmy předávají z důvodu, aby škola, kterou tým reprezentuje dosáhla co nejlepšího výsledku. Je pravda, že i bývalý tým ST racing předával zkušenosti současnému týmu. Bohužel, jak se nyní ukazuje, tak tato spolupráce nebyla vedena z důvodu kamarádství nebo z nezištných důvodů, ale pouze za účelem dostat se se současným týmem na světový šampionát. Není pravda, že práci ze 2/3 udělal někdo jiný. Zkušenosti bývalého týmu ST racing využíval současný tým hlavně v sezoně 2015/16. V letošním ročníku 2016/17 se již bývalý ST racing na spolupráci nepodílel. Není ani pravda, že bez "zbylých" peněz bývalého týmu by se cesta na letošní světové finále neuskutečnila. Na cestu do Malajsie jsme sehnali finance díky sponzorským firmám. Johnny zklamal jsi..

  Vloženo 2.7.2017 20:39:40

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Je to pouhá závist ze strany některých lidí ,kteří nevědí kolik času a úsilí ty kluci do toho projektu vložili a mohli si uskutečnit ten svůj sen podívat se za velkou louži a reprezentovat naší malou zemi , tak jim budeme držet palce aby uspěli a přivezli si domu nějakou tu cenu nejlépe prvenství

  Vloženo 2.7.2017 15:37:32

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Za kterou velkou louží se nachází Malajsie? :-O

   Vloženo 3.7.2017 00:24:39

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Trefená husa se vždycky ozve , zas jeden chytrý který potřeboval na něco upozornit

    Vloženo 3.7.2017 13:16:06

 • Johnny 

  Reagovat

   

  Kdyby jste znali celou pravdu o tomhle "týmu", tak by se tu o nich takhle hezky rozhodně nepsalo...

  Vloženo 1.7.2017 10:10:02

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Tak nám tu pravdu objasnete..

   Vloženo 1.7.2017 16:12:49

   • Johnny 

    Reagovat

     

    Bylo by to takříkajíc na delší povídání, ale jde to i shrnout v pár bodech.

    1) Práce, kterou tenhle tým prezentuje je ze 2/3 cizí, a to ne ve smyslu, že by někoho kopírovali, ale že velkou část opravdu vytvořili lidé, které na žádné promo fotce týmu nenajdete a bez nichž by nedošlo ani k účasti na republikovém kole.

    2) S těmi penězi, které tým na poslední chvíli "sehnal", je to taky dosti jinak. Jedná se totiž o "zbylé" finance týmu AC Racing ( http://www.jcted.cz/strakonicti-studenti-brzy-vyrazi-do-abu-dhabi-na-mistrovstvi-sveta-ac-racing/ ), který reprezentoval českou republiku v roce 2014, a které měly být využity v rámci finančního vyrovnání tohoto mezinárodního týmu. Bohužel ani po skoro třech letech nebyla tato záležitost dořešena, a to především kvůli problémům s jednáním se školní organizací, jenž se o tyto finance starala. Teď se ale tato školní organizace najednou rozhodla, že může tyto peníze dát novému uskupení...jedná se tedy prakticky o krádež a tým M.E. v sobě nenašel ani tu trošku morální cti tento postup odmítnout.

    Ale jak říkám, je to takhle jen opravdu takové shrnutí. Celá realita by byla výrazně rozsáhlejší...

    Vloženo 1.7.2017 20:15:23

    • Martin 

     Reagovat

      

     A kde tyto informace berete?? Nemyslím si, že by členové týmu prezentovali něco co sami nevytvořili. Peníze na účast určitě poctivě sháněli, takže nevidím důvod je obviňovat z krádeže. Jste snad blízce spojen se školou a těmito věcmi, že si dovolujete s jistotou říci, že to bylo přesně takhle?

     Vloženo 2.7.2017 14:48:00

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace