Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Talentovaní umělci v ulicích. Ve čtvrtek se koná ZUŠ Open

JIŽNÍ ČECHY – Veřejný prostor bude ve čtvrtek 24. května patřit mladým muzikantům. Na 26 místech jižních Čech vystoupí v rámci druhého ročníku celostátního happeningu ZUŠ Open. Počtem účinkujících i velikostí publika lze podle organizátorů považovat ZUŠ Open za největší kulturní akci v republice. Jak bude vypadat program v některých městech na jihu?

Neobvyklou návštěvu mladých umělců zažije Seniorcentrum v Českých Budějovicích. Táborská ZUŠ bude koncertovat na náměstí TGM v Táboře, a to od 10 do 12 hodin a od 13 do 15 hodin. Vystoupí školní orchestr Svišti v orchestřišti a jako host dechový orchestr ZUŠ Volary, aby zahráli od Beatles až po valčíky. V Prachaticích má akce podtitul Putování za uměním – zahájení je v 17 hodin na Velkém náměstí, následně půjdou mladí umělci centrem města a na sedmi místech představí krátký hudební program.

V Písku začne program ZUŠ Open koncertem pro mateřské školy, následovat bude vernisáž výstavy prací žáků výtvarného oboru a den bude zakončen Velkým koncertem, přehlídkou školního orchestru a školních souborů v Divadle Fráni Šrámka. Umění napříč městem zažijí Strakonice, kde proběhne program na místním hradě. V Českém Krumlově je připraven program na náměstí Svornosti a českokrumlovskou synagogu rozezní Swingový koncert. Program je ale připraven i v mnoha dalších městech.

Seznam měst ZUŠ Open v Jihočeském kraji:
Bechyně, Blatná, Borovany, České Budějovice, Český Krumlov, Dačice, Jindřichův Hradec, Kaplice, Milevsko, Písek, Prachatice, Sezimovo Ústí, Stachy, Strakonice, Tábor, Trhové Sviny, Třeboň, Týn nad Vltavou, Velešín, Veselí nad Lužnicí, Vimperk, Vlachovo Březí, Vodňany, Volary, Volyně, Zliv.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace