Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Zátaras řidiče nezastavil. Ke slovu přišly zbraně. Podívejte se na video

  Policejnní zátaras , Autor: PČR

Policejnní zátaras     Autor: PČR

JIŽNÍ ČECHY - Automobilovou honičku jak z akčního filmu včetně použití střelných zbraní zažili v sobotu 24. března kolem čtvrté odpoledne policisté z Hluboké nad Vltavou, Soběslavi a Veselí nad Lužnicí.

 

V sobotu kolem čtvrté odpoledne zakročovali se zbraněmi v rukou proti pachateli, který ujížděl ve vozidle značky Opel dalším hlídkám od Soběslavi. Při dopravní kontrole nereagoval na pokyny policie k zastavení a snažil se ujet. U obce Poněšice vytvořili policisté na silnici zátaras ze služebního automobilu. Ujíždějící  řidič, pronásledovaný dalšími hlídkami policie, však na pokyny k zastavení nereagoval a policejní vozidlo polem a příkopem objel. Přitom ohrozil i jednoho ze zakročujících policistů. A to už policistům došla trpělivost. Po několika varovných výstřelech namířili ústí služebních zbraní na ujíždějící vozidlo. Jeho řidič, který ve voze ujížděl sám, musel vzápětí kvůli poškození vozidla zastavit a pak už následovalo jeho zadržení. 

Zadržený řidič (1994) z Českých Budějovic, byl vyšetřovatelem obviněn z trestných činů násilí proti úřední osobě a maření výkonu úředního rozhodnutí. V současné době je ve vazební cele. Jak při výslechu sám uvedl, před policisty ujížděl, protože nechtěl být kontrolován, nechtěl, aby zjistili, že má zákaz řízení. Konečné slovo v celé věci bude mít až soud. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace