Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Příběh projektu - kasárna

    Úterý 22.10 17:30 - Písek, Knihovna

    Beseda s architektem.

  • České tajemno

    Úterý 22.10 19:00 - Strakonice, Rytířský sál

    Nejtajemnější domácí záhady.

Zobrazit všechny události
 

Kam po základce? SŠ obchodu, služeb a řemesel a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky v Táboře - škola s pestrou nabídkou oborů

AKTUALIZOVÁNO - 11.10.2019 09:44

Střední škola obchodu, služeb a řemesel v Táboře je velkým vzdělávacím zařízením, které nabízí pestrou škálu oborů – maturitních, učebních i nástavbových. Zájemcům o studium nabízíme maturitní obory hotelnictví, veřejnosprávní činnost, knihovnictví a ekonomika a podnikání. Velice důležitý je zde kontakt s praxí, což se nám daří velice dobře realizovat. Všichni naši maturanti projdou v průběhu studia praxí ve firmách, knihovnách, hotelích, nebo supermarketech a opouští školu dobře připraveni do života.


Mezi učebními obory stále přetrvává zájem o obor cukrář, automechanik, kuchař-číšník. V posledních letech se nám daří nabírat zájemce o studium i do oborů instalatér nebo řezník-uzenář. A protože nabídka učebních oborů zejména pro dívky je nedostatečná, vrátili jsme do nabídky opět obor prodavač. Nezanedbatelné jsou také bonusy, které mohou žáci získat, od absolvování barmanského nebo baristického kurzu, kurzu studené kuchyně u gastrooborů až po získání řidičského oprávnění nebo svářecí zkoušky u technických oborů.

Žáci mají na škole špičkové zázemí nejen v oblasti teoretické výuky, ale i pokud jde o praktické vyučování. Školní restaurace Beseda je moderní gastronomické zařízení, kde absolvují praxi žáci gastronomických oborů, nová cukrárna nabízí zázemí žákům oboru cukrář. Razantní proměnou prošlo odloučené pracoviště pro výuku technických oborů v Chýnovské ulici. Byly zrekonstruovány a nově vybudovány prostory autodílen, vznikla přístavba odborného pracoviště – pneuservisu a došlo k modernizaci a stavebním úpravám stávajícího pracoviště.
Žáci gastronomických oborů se úspěšně prezentují na veřejnosti. V posledních letech dosáhli značných úspěchů v celostátních soutěžích – Gastro Kroměříž, Žatecký CUP 2019, Písecké dortování nebo Budějovické mlsání. Také na loňské výstavě Vzdělání a řemeslo v Čes-kých Budějovicích získala naše škola 2. místo v celostátní kuchařské soutěži.
Škola usiluje o profesní rozvoj žáků a pořádá pro ně řadu kurzů a workshopů. Během studia mohou žáci sbírat mezinárodní zkušenosti a absolvovat stáže a praxe v zahraničí – v Holandsku, Řecku, Itálii. Při výuce jsou využívány i poznatky z více než 20ti leté spolupráce se školou v holandském Doetinchemu.

-pi-

 

Další zprávy z regionu

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace