Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Hypnotizér Jakub Kroulík

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

 • Cestovatelská beseda - Transsibiřská magistrála

  pondělí 17.2 18:00 - Klub pod kinem, Vyšší Brod

  Vyprávění - promítání.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Knihovna v Milevsku začne nabízet únikovou hru na půdě

Ilustrační foto. , Autor: Libuše Kolářová

Ilustrační foto.     Autor: Libuše Kolářová

MILEVSKO - Knihovna požádala radu města o výpůjčku části půdních prostor v historickém domě číslo 1, kde má sídlo své městské pobočky. Vzniká tam momentální hit - místnost pro únikovou hru.

 

Úniková hra je akční zábava na principu televizního pořadu Pevnost Boyard. Její účastníci jsou zavřeni do místnosti a musíte se z ní dostat ven. Přitom je třeba něco vyřešit, objevit klíče, odemknout... Zní to jednoduše, ale snadné to rozhodně není. K dispozici je množství rekvizit, které se mohou ale i nemusejí využívat, některé jsou nastraženy k odvedení pozornosti od těch opravdu důležitých.

Hra vznikla v roce 2007 v Japonsku a bleskově se rozšířila do celého světa. Jen v Praze už je únikových her 48, dají se najít v Českých Budějovicích nebo na Starém městě v Táboře. Podle informací ředitelky milevské knihovny Petry Bláhové v píseckém regionu zatím úniková hra nikde není, takže Milevsko zřejmě získá okresní prvenství.

"Zkusili jsme únikovou místnost vytvořit pro děti, které u nás byly na příměstském táboře s názvem Letem literárním světem s agenty. Děti tahle aktivita nadchla a tím nás napadlo, že bychom únikovou hru mohli udělat nastálo jako nabídku pro rodiny s dětmi. Je to hra tak na hodinu pro čtyři až pět lidí, a pokud najdeme dobrovolníka, který by se o
návštěvníky staral, mohla by fungovat i o víkendech pro místní rodiny i pro návštěvníky města," říká Petra Bláhová.

Náklady jsou v podstatě velmi nízké. Knihovnice místnost v podkroví budují vlastními silami, nanosily tam starý nábytek a další propriety."V podstatě jsme nakoupily jen zámky," směje se ředitelka. "Teď ještě potřebujeme, aby hru absolvovaly tak tři, čtyři skupinky našich známých a kamarádů, aby se vychytaly a vyladily detaily. Na podzim chceme otevřít. Teď v létě by stejně nebylo pod střechou k vydržení," dodává.

V Praze se dají vyhledat náročné únikové hry pro dospělé, milevské knihovnice se rozhodly zacílit na rodiny s dětmi. Zdejší hra tedy nabídne méně náročné úkoly a zadání. Základem je vždycky příběh. A cílem odvést lidi od počítačů a mobilů, nabídnout jim skutečnou akční zábavu, navíc v kontaktu s dalšími hráči.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace