Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Koncert držitelky Thálie dnes podpoří na Kratochvíli dobrou věc

Jana Šrejma Kačírková

Jana Šrejma Kačírková

PRACHATICKO - Na zámku Kratochvíle u Netolic se dnes uskuteční už 4. ročník benefičního koncertu pro Chelčický domov sv. Linharta. Na podporu lidí s postižením vystoupí dvojnásobná držitelka Thálie sopranistka Jana Šrejma Kačírková.

 

Koncert začne v 18 hodin. Návštěvníci, kteří dobrovolným vstupným přispějí právě Chelčickému domovu sv. Linharta, se mohou těšit na díla Wolfganga Amadea Mozarta, Antonína Dvořáka, Giacoma Pucciniho, Gaetana Donizettiho a Charlese Gounoda. „Bude mi velkým potěšením udělat radost lidem, kteří v životě neměli tolik štěstí jako já a hlavně lidem, kteří o ně s láskou pečují nebo jim věnují prostředky na lepší život. Snad na chvíli zapomenou na své bolesti a trápení a nechají se unést do mého světa, který umí být kouzelný," říká Jana Šrejma Kačírková, pěvkyně koloraturního sopránu. Na klavír doprovodí pěvkyni Šárka Knížetová a večerem provede Lenka Ebelová.

Benefiční výtěžek formou dobrovolného vstupného využije Chelčický domov sv. Linharta na provoz sociálně terapeutických dílen. „Sociálně terapeutické dílny se věnují dospělým lidem s mentálním, tělesným i kombinovaným postižením, kteří mají sníženou schopnost soběstačnosti v základních životních dovednostech a nemohou najít pracovní uplatnění na běžném ani chráněném trhu práce. Peníze pomohou těmto lidem prožívat aktivně a plnohodnotně svůj život," upřesňuje ředitelka domova Klára Kavanová Mušková.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace