Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Noční prohlídka města Vimperk

    středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

    Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

  • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

    středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Kostelecké drakiádě přál vítr. Přímo nádherný

KOSTELEC NAD VLTAVOU - Pěvecký sbor Kosteláček uspořádal v sobotu odpoledne na louce mezi Kostelcem a Zahrádkou čtvrtý ročník Kostelecké drakiády. "Máme rádi tradice a draci patří k podzimu, proto nás kromě vánočních a velikonočních akcí napadla taky drakiáda," prozradila Jana Patzelová, dlouholetá sbormistryně, která už dnes předala žezlo své nástupkyni Daniele Kutilové. Na drakiádě byly samozřejmě obě. "Dnes máme nádherný vítr," pochvalovala si Jana Patzelová. Loni totiž drakiáda přilákala taky hodně draků, ale vítr chyběl. Tentokrát nad loukou u Kostelce poletovalo 24 barevných draků. Na šňůře je navigovaly děti, ale s chutí se do dětských let vraceli i dospělí.

 

Soutěžilo se o nejbarevnější a nejveselejší draky a také o draka s nejdelším ocasem. Uskutečnila se vlaštovkiáda - napřed si děti papírovou vlaštovku vyrobily a pak soutěžily, kdo ji dohodí nejdál. Vítěze soutěží i pár postřehů z drakiády přinesou středeční Milevské noviny. 

Maminky dětí z Kosteláčku napekly dobroty, k mání bylo i něco horkého na zahřátí. Foukalo totiž pořádně. Nebo, jak řekla Jana Patzelová - nádherně..?

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace