Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Michail Bulgakov - Mistr a Markéta

    středa 19.2 19:30 - Městské divadlo, o.p.s., Český Krumlov

    Divadelní představení.

  • Jak se dělá tanečník

    středa 19.2 10:00 - Milevsko, KD

    Baby balet Praha.

Zobrazit všechny události
 

Kraj podpoří hasiče, turisty i vodní záchranáře

Ilustrační foto.

Ilustrační foto.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dnešní zasedání krajských zastupitelů schválilo podporu záchranářských spolků, Červeného kříže a Klubu českých turistů v celkové výši 1,45 milionu korun. Kdo kolik dostane?

 

Oblastní spolek Českého červeného kříže z Českých Budějovic obdrží 315 000 korun na činnost Humanitární jednotky. Jeho požadavek nebyl krácen. Vodní záchranáři Českého červeného kříže z Českého Krumlova dostanou 250 tisíc, žádali 350 tisíc korun. Vodní záchranáři ČČK z Českých Budějovic žádali o 250 tisíc, dostanou 100 tisíc korun. Vodní záchranáři ČČK ze Soběslavi obdrží 80 tisíc korun z požadavku 300 tisíc.

Dotaci lze využít na materiální vybavení, opravy, údržbu, výcvik, kurzy nebo nákup literatury. Nelze ji používat na mzdy, úhrady telekomunikačních služeb nebo pohonných hmot, služby internetu jen do 50 procent, také ceny do soutěží nebo sportovní a kulturní aktivity se z této dotace hradit nemohou. 

Plně byl pokryt požadavek krajského sdružení hasičů a také Klubu českých turistů. Krajské sdružení hasičů obdrží 200 tisíc korun na reprezentaci jihočeských soutěžních družstev a na podporu dětských a mladých hasičů.

Klub českých turistů, oblast jižní Čechy podpoří kraj 500 tisíci na údržbu turistického značení pěších, cyklo i lyžařských stezek a také na vydání Kalendáře turistických akcí v Jihočeském kraji na rok 2019.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace