Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Seniorský večer - Milevská čtyřka

    Čtvrtek 21.11 17:00 - Písek, KD

    Zahraje k poslechu a tanci kapela Milevská čtyřka se zpěvačkou.

  • Miroslav Donutil - Cestou necestou

    Čtvrtek 21.11 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Populární herec, bavič, vypravěč Miroslav Donutil Vás navštíví se svojí show Cestou necestou. Skvělé historky, nové příběhy a zážitky nám připomenou, co vše se může přihodit na cestách.

Zobrazit všechny události
 

Královny pokojových květin panují v českobudějovickém Metropolu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dům kultury Metropol v Českých Budějovicích nabízí v těchto dnech přehlídku rostlinné krásy. Návštěvníci si tam mohou prohlédnout přibližně tisícovku exponátů a jiných exotických rostlin. Expozice kombinuje především komerční a botanické orchideje a africké sukulenty. Většina vystavovaných rostlin je prodejná. V případě orchidejí se ceny pohybují v rozmezí od 50 do 300 korun. Africké sukulenty jsou o něco dražší, za ně lidi zaplatí až 2000 korun. "Nejvzácnějšími druhy orchidejí v Metropolu jsou sophronitis a phragmipedium. Oba pocházejí z jižní Ameriky. Tento světadíl společně s Asií nabízí v přírodě asi nejpestřejší mozaiku orchidejí," doplnil organizátor akce Karel Willinger, který také zájemcům s pěstováním orchidejí rád poradí. "Orchidej vždycky před zálivkou musí vyschnout, proto se prodává v průhledných květináčích. Není to proto, jak se často tvrdí, že kořeny orchideje potřebují světlo," vysvětluje Willinger. Expozici exotických květin doplňuje také hmyz a hadi. Výstava v domě kultury Metropol potrvá do 28. dubna.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace