Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hvězda Betlémská!?

    pondělí 9.12 19:00 - Muzeum Jindřichohradecka, budova ve Štítného ulici, Jindřichův Hradec

    Přednáška Ing. Jany Tiché z Hvězdárny a planetária v Č. Budějovicích s pobočkou na Kleti.

  • Pletky s Vlastou

    pondělí 9.12 9:00 - Písek, Senior Point

    Tvořivé setkání.

Zobrazit všechny události
 

Křižovatka u českobudějovického výstaviště se částečně uzavře, přibude nový odbočovací pruh

křižovatka u výstaviště , Autor: Jana Urbanová

křižovatka u výstaviště     Autor: Jana Urbanová

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Další dopravní nepříjemnost se chystá na řidiče v krajském městě. Za pár týdnů totiž začne uzavírka na frekventované křižovatce u výstaviště. Přestože omezení bude jen částečné, dá se očekávat, že zahustí už tak komplikovanou dopravní situaci ve městě. Hlavní silnicí E55 z Prahy do Rakouska totiž denně projede až 60 tisíc vozidel.

 

Oprava čeká úsek od u křižovatky u Kauflandu a přibližně 200 metrů dlouhý úsek za křižovatkou s Husovou ulicí k Dlouhému mostu, kde jsou vyjeté hluboké koleje. Ředitelství silnic a dálnic zahájí rekonstrukci už za několik týdnů. "Teď to máme v soutěži a 24. dubna by mělo proběhnout vyhodnocování obálek. Na konci května bude podepsána smlouva se zhotovitelem a na začátku června se pak začne stavět," upřesňuje termín dopravního omezení vedoucí českobudějovického provozního úseku ŘSD Tomáš Voráček.

Uzavírka silnice bude jen částečná a ŘSD ji rozvrhlo tak, aby nekomplikovala dopravu ve městě v týdnu a během ranní i odpolední špičky. "Výstavba by probíhala pouze ve dnech volna, což je sobota a neděle. V pátek v nočních hodinách bychom začali frézovat a během víkendu pak pokládali nové asfaltové vrstvy," doplňuje Voráček. Práce by podle něj měly trvat maximálně 6 až 8 víkendů po sobě. Po dobu rekonstrukce během pracovního týdne by měl být zachovaný obousměrný provoz vždy v jednom jízdním pruhu místo současných dvou. Dopravu budou regulovat naváděcí značky.

Úsek křižovatky ulic Husova a Na Dlouhé louce dostane během rekonstrukce nový asfaltový povrch a kromě toho dojde i k rozšíření odbočovacích pruhů. "Chceme přidat jeden jízdní pruh na odbočení ve směru od Kauflandu na Máj tak, aby tam byly dva odbočovací pruhy a tím pádem bychom chtěli tenhle směr zkapacitnit. Ve směru z druhé strany od Prahy na Český Krumlov, tam by se měla prodloužit zelená, aby se zajistila plynulejší průjezdnost," shrnul plánované změny na křižovatce Tomáš Voráček z českobudějovické pobočky ŘSD.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace