Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trash Nightmare festival - Vol. 7

    sobota 19.10 17:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Hudební festival.

  • Barbora Poláková - Tour 2019

    sobota 19.10 19:00 - Strakonice, MěKS

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Letitý spor města ohledně parkovného pokračuje a vrací se zpět na stůl okresního soudu

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Vybírání parkovného v krajském městě se stalo v roce 2012 diskutovaným tématem, které zaměstnávalo tehdejší radní. Nelibost vzbuzoval fakt, že výběrčím parkovného byla sedm let soukromá firma VINCI Park CZ (dnes užívá název Indigo Infra CZ). Ta si brala z výběrčí činnosti více než 50 % tržeb a připravovala město o miliony korun. Na jaře 2012 město ukončilo s firmou spolupráci a parkovací servis nechalo na starosti Dopravnímu podniku. Jenže společnost VINCI Park CZ se bránila žalobou na zneplatnění výpovědi. Okresní soud v Českých Budějovicích uznal nárok společnosti, město se však odvolalo ke Krajskému soudu. Ten zase kauzu vrátil na stůl zpět okresnímu soudu.

 

Původně měla správu parkovacího systému vykonávat firma do roku 2015. Smlouva se však některým radním nezdála výhodná, došlo k rozvázání spolupráce a vybírání parkovného se ujala městská společnost Dopravní podnik. Ten si z vybraných tržeb ponechává jen 35 % tržeb.„Pokud musí město vybírat parkovné, měly by vybrané peníze zůstat z významné části právě jemu. Místo toho odcházely jako příjem soukromé společnosti sídlící v Praze. VINCI Parku plynulo z městské pokladny 60% vybraných tržeb včetně DPH, zatímco odměna Dopravního podniku činí pouze 35% tržeb plus DPH. Navíc je Dopravní podnik městskou společností a peníze tak neodchází z města jinam,“ zdůrazňuje zastupitel za TOP 09 Tomáš Bouzek, který byl v době vypovězení smlouvy s Vinci Park CZ členem rady města a iniciátorem ukončení nevýhodné spolupráce.

Prvoinstanční soud rozhodl, že výpověď smlouvy je neplatná, proti tomu se město odvolalo ke Krajskému soudu. Ten rozhodnutí okresního soudu zrušil a uložil mu zabývat se důvody neplatnosti smlouvy, které uplatňoval zástupce města, advokát Jiří Jarušek. Pokud bude vůbec možné považovat napadenou smlouvu za platnou, pak je platná i výpověď, konstatoval odvolací soud. Město by v takovém případě nebylo povinno bývalému výběrčímu nic hradit.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace