sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

• Předvánoční burza minerálů, drahých kamenů, šperků a fosilií

sobota 14.12 9:00 až 14:00 - Písek, Prácheňské muzeum

Liga juniorů: Došwiháci doma nestačili ani na Tygry, ani na Pantery

MILEVSKO – Junioři florbalového klubu FBC Došwich Milevsko sehráli o uplynulém víkendu dva náročné domácí zápasy proti pražským celkům. V prvoligových bojích o důležité body Došwiháci vyzvali v sobotu Prague Tigers a v neděli, tedy na Den boje za svobodu a demokracii, pak pražské Pantery. Nakonec museli skousnout dvě porážky, když především ta sobotní s Tigers hodně bolela. Došwiháci totiž odehráli dvě velmi dobré třetiny, ale po totálním výpadku v prostředním dějství (0:7) nakonec padli 7:11. V neděli pak narazili na lídra soutěže, kterému podlehli 4:13. Aktuálně jsou Milevšťáci na sedmém místě devítičlenné prvoligové tabulky, skupiny Západ. Další domácí zápas sehrají junioři FBC Došwich Milevsko v sobotu 23. listopadu od 18 hodin proti Chomutovu.

Do sobotního zápasu proti třetímu týmu tabulky Prague Tigers nastoupili Došwiháci skvěle. Vedení se ujali brankou Hrůzy už v úvodní minutě po 25 vteřinách hry a zaskočeným hostům přidali na cestu do šatny ještě další dva přesné zásahy – 3:0. Ve druhé části však následoval totální kolaps. Tigers nasázeli sedm branek v rozmezí necelých 15 minut a dokonale obrátili průběžný stav – 3:7. Milevšťáci se ještě nevzdali a třemi góly sahali po dalším senzačním obratu, stáhli výsledek na 6:7, ale pak museli otevřít obranu ve snaze o vyrovnání a následovaly další branky do milevské sítě. Velmi divoké a divácky atraktivní utkání tak nakonec skončilo čtyřgólovou porážkou domácího celku: Milevsko – Prague Tigers 7:11 (3:0, 0:7, 4:4). Branky: Černý 2, P. Dolejš 2, Hrůza, Strouhal, Štván.

To nedělní duel s Pantery už nabídl mnohem menší zápletku. Po úvodních oťukávacích minutách totiž favorizovaní hosté začali rychle potvrzovat, že nejsou na čele tabulky náhodou. Vytvořili si tříbrankový náskok v první třetině, který i po přestávce postupně navyšovali až do závěrečné sirény. Panteři mohli do zápasu nasadit kompletní kádr, šanci dali i mladším klukům a dokráčeli si na milevské palubovce k jednoznačnému vítězství rozdílem třídy. Hostující kouč ale Došwiháky pochválil za korektní zápas, kdy bojovali i za nepříznivého stavu až do konce v duchu fair-play a nic nevypustili: Milevsko – Panthers Praha 4:13 (1:4, 2:6, 1:3). Branky: Strouhal 2, Černý, Süsmilich.