Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XV. Prácheňský ošetřovatelský den

    Čtvrtek 23.5 8:20 - Strakonice, KD

    Odborná přednáška.

  • Čtenářský klub

    Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

    Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Zobrazit všechny události
 

Loutková divadla zaplnila táborskou Galerii 140

TÁBOR – Táborská Galerie 140 otevřela ve středu 6. června výstavu loutek a malých divadélek převážně z druhé poloviny 20. století, kdy se u nás vyrábělo velké množství maňásků, papírových loutek a divadélek a kulisy navrhovali významní čeští umělci. Domácí loutková divadla byla českým fenoménem. Jak vznikla a jaká je jejich historie? To vše výstava, která potrvá do 27. července, prozradí. Kromě toho také Galerie 140 ve středu 13. a 20. června od 13 do 16 hodin zve na řezbářskou dílnu se zkušeným řezbářem Luďkem Burianem.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace