Kdy a kam

  • Penziopolis Dva dopisy o Písku

    středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

    Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

  • Koncert pro seniory se souborem Lego

    středa 19.12 14:00 - Milevsko

    Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

Máme za sebou čtyři roky práce

Ivan Radosta.

Ivan Radosta.

Vážení spoluobčané, milí přátelé, krásný čtyřletý úděl, po který nám byla díky vaší důvěře svěřena správa města, pomalu končí a nastává chvíle skládání účtů do vašich rukou. Jako starosta města cítím povinnost vás informovat o výsledcích naší čtyřleté práce.

V listopadu 2014 jsme přebrali město v situaci, kdy nefungovala spolupráce mezi jeho vedením, řešily se odposlechy ze zasedání rady města, tajemník úřadu si dělal, co chtěl. Bylo nutno vše postupně napravit, narovnat lidské vztahy a stabilizovat městské finance. Domnívám se, že se nám to podařilo. Vedení radnice, rada města i zastupitelstvo po celé čtyři roky pracovaly ve shodě, město funguje. Na úřadě se během čtyř let obměnila více než třetina zaměstnanců, drtivou většinou k lepšímu. Řadou přesunů a úprav kanceláří, také však zlepšeným přístupem úředníků, se radnice více přibližuje lidem.

Pokud jde o hospodaření města, velmi záhy jsme pochopili, že naše investiční plány z volebních programů berou za své. Bylo, a bohužel i nadále bude, naprosto nezbytné přednostně investovat do léta zanedbávaného majetku města. Nejen do nemovitostí a sportovišť, také do kanalizace, vodovodů, teplovodů, silnic, chodníků. Není to populární, v případě vody a kanálů to není ani vidět, ale jinou možnost nemáme.

Řada spoluobčanů se ptá, kam jsme investovali – vždyť není nic vidět. Máte pravdu, hodně peněz šlo „do země", ale někdo tu odvahu musel mít, protože situace opravdu není dobrá.
Největší investiční akcí byla 2. a 3. etapa rekonstrukce Švermovy ulice, celkem nás bude stát 35 miliónů korun. Kompletně předělaná je Jeřábkova ulice v ceně 10,5 mil. Kč. Teplovod v Komenského ulici stál 8,9 mil. Kč, chodníky a parkoviště tamtéž – 2,3 mil. Kč. Hotovy budou ulice Sadová, Kpt. Jaroše a Sibiřská – vodovod, chodníky a komunikace zde stály 7,9 mil. Kč. Na starém sídlišti budou nové chodníky za 1,4 mil. Kč, ve Sladkovské ulici mají novou silnici za 1,1 mil. Kč. Pěkně upravený kruhový objezd u Bažantnice stál 3,2 milionu. Obnova zanesených kanalizačních sběračů u autoservisu a v Nádražní ul. vyšla na 7,2 mil. Kč, kanalizace v Petrovické ul. na 1,7 mil. Kč. Do rekonstrukce vybavení a budov úřadu vložíme téměř 5 mil. Kč. Do modernizace veřejného osvětlení jsme za čtyři roky investovali 7 milionů, hotova je zhruba čtvrtina města – na 300 svítidel. Staré sídliště, Za Krejcárkem, nám. E. Beneše, Čs. legií – všechny rekonstruované ulice nově svítí. Příští rok totéž čeká minimálně ulice Nádražní a Sažinovu.

Můžeme se chlubit krásnou novou střechou knihovny, ovšem za 5,5 mil. Kč, Dům kultury má moderní restauraci za 4,2 mil. Kč a nové toalety za 1,4 milionu. Poliklinika zase nový výtah za 1,8 mil. Kč, vydlážděný dvůr za 0,9 mil. Kč a novou kotelnu. Z krásného prostoru v 1. patře spořitelny, jež dlouhá léta zel prázdnotou, jsme vybudovali Muzeum maškar za 2 mil. Kč, z toho polovina byla dotace. Za první rok provozu jej navštívilo přes 5 tisíc návštěvníků!
Nevynechali jsme ani milevská sportoviště. Zimní stadión bude mít rolbu za 2,8 mil. Kč, také nový kondenzátor za 2,5 mil. Kč a osvětlení za 2 miliony korun. Ve sportovní hale je nový povrch za 2 mil., hotel Sport se pyšní opravenou střechou a novými okny celkem za 2 mil. Kč. Bylo realizováno i mnoho dalších akcí. Za čtyři roky se celková výše investic s opravami blíží hranici 200 milionů korun. Je to nejvíce za dlouhou řadu let, přesto toho ještě hodně chybí udělat. Jsme na to připraveni.

Vážení spoluobčané, jsem si vědom, že uváděné částky jsou pro mnohé z nás astronomické. Nechtěl jsem omračovat milionovými ciframi, ale uvést reálné příklady investic, které byly nutné. Přes to všechno jsme jen za první rok úspornějším hospodařením ušetřili 10 milionů korun. A dnes máme na účtech o 30 milionů více než v roce 2014.
Jménem svým i jménem mnoha dalších lidí na radnici vám děkuji za podporu, kterou jste nám po celé čtyři roky poskytovali. Dávala nám chuť do života i do práce, jejímž cílem nebylo obohacování se a rozhazování, ale krásnější a modernější Milevsko. Mám ho ve svém srdci stejně jako vy.

Ivan Radosta, starosta města Milevska

-pi-

 

Další zprávy z regionu

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace