Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tvůrčí dílna: Korálkové podložky

    Čtvrtek 17.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

  • Léčivé divadlo Gabriely Filippi

    Čtvrtek 17.10 19:00 - Strakonice, Sál MěKS

Zobrazit všechny události
 

Město dává od protipovodňových opatření ruce pryč. Námitky mají občané směřovat na Povodí Vltavy

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Odpůrci protipovodňových opatření na Malši nikdy nespí, rada města musela na posledním zasedání projednat odpověď na jejich dopis, v němž občanské sdružení Malše žádá změnu projektu. Městské vedení však nasměrovalo občany na jinou adresu.

 

„Změnu projektu je potřeba inicializovat u stavebníka akce, kterým je Povodí Vltavy. To je zároveň administrátorem vypsané zakázky a disponuje potřebnou obornou kapacitou v této věci,“ oznámil náměstek pro investice Petr Holický. Podle slov radních město v minulosti chtělo pomoci Povodí Vltavy, a proto pro něj některé projekty zpracovávalo. „Náš projektant dělal projekt, který byl konec konců povolen a ten tvrdí, že neexistuje alternativa, že bychom postupovali bez zkapacitnění koryta,“ dodává Holický.

Takzvaně horký brambor tedy přehazuje město na investora. Jenže právě na posledním zasedání zastupitelů sešlo ze smlouvy s Povodím Vltavy o financování akce, smlouva byla základem žádosti o dotaci od státu, tedy ministerstva zemědělství. Jenže dohodu o financování zastupitelé neschválili. Povodí Vltavy tedy řeší něco docela jiného, než změnu projektu. Další postup očekává naopak od města, které je navrhovatelem stavby první etapy protipovodňových zábran na Malém jezu a musí splnit podmínky pro udělení dotace.

Město navíc nyní řeší zákaz kácení, který vydala Česká inspekce životního prostředí. V korunách stromů, které by měly z břehu zmizet, totiž žijí ohrožené druhy ptáků. Proti zákazu se město odvolává a čeká na stanovisko. Teoreticky nejdříve by ke zkapacitnění koryta Malše mělo dojít na podzim, pokud doběhnou zdařile všechna správní řízení a schválení smlouvy o financování.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace