Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Krampus

    sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

  • Adventní koncert k 200. výročí narození Františka Gregory

    sobota 14.12 17:00 - Písek, Kostel Narození Panny Marie

Zobrazit všechny události
 

Město podpoří Budějovický majáles. Letos dá o 100 tisíc více

AKTUALIZOVÁNO - 17.3.2015 07:38

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Na včerejším zasedání zastupitelů přišla řeč i na příspěvek pro studentský majáles. Letos bude o 100 tisíc vyšší než loni. Zastupitelé téměř jednohlasně přistoupili na to, že v tomto roce půjde na Budějovický majáles dohromady 400 tisíc korun. Radním se líbila prezentace organizátorů, kteří o neinvestiční dotaci před časem žádali. A v tomto roce jako dárek k jubileu města je částka navýšena.

 

Zmínka Budějovického majálesu vzbudila u některých zastupitelů nadšení. „S velkou radostí tuto věc podpořím. Budějovický majáles patří k jednomu z vrcholů společenského života mladých lidí ve městě a jsem rád, že díky tomu vždy město ožívá,“ uvedl například Juraj Thoma (HOPB). Rudolf Vodička (KDU-ČSL) také slovy chvály nešetřil a uvedl, že majáles je jedna z nejlepších společenských akcí v Českých Budějovicích. „Je to čistě iniciativa studentů, je to výborně zorganizované. Jejich organizační tým byl za svou činnost také oceněn,“ zmínil. Budějovický Majáles totiž obdržel na mezinárodní konferenci profesionálů v hudebním průmyslu Nouvelle Prague cenu za Počin roku 2014.

Obavu měl ale Jiří Filip (ČSSD), který by rád, aby ve dny majálesu posílily hlídky městské policie kvůli podnapilé mládeži, ale aby se také ohlídalo parkování na trávníku na Sokolském ostrově. „Pochopitelně nedokážeme zabránit tomu, aby se někdo ze studentů neopil, nicméně situaci budeme monitorovat a po celou dobu majálesu bude mít policie posílené hlídky,“ slíbil primátor Jiří Svoboda (ANO).

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace