Meteorologové vydali výstrahu před dalšími bouřkami
JIŽNÍ ČECHY – Silný déšť a bouřky, které o uplynulém víkendu sužovaly jižní Čechy, mohou udeřit v pondělí 22. června odpoledne znovu. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav.
„Dnes odpoledne a večer se budou tvořit místy bouřky, které mohou být výjimečně i silné s nárazy větru kolem 70 km/h, intenzivními srážkami kolem 40 milimetrů, v opakovaných i více a kroupami do dvou centimetrů nebo jejich nánosy. Největší pravděpodobnost na vznik bouřek je v jihozápadní polovině Čech,“ varují meteorologové.
Jihočeský kraj zasáhly bouřky doprovázené silným deštěm už o víkendu. V neděli zasahovali jihočeští hasiči do 18. hodiny u 40 mimořádných událostí. „Vesměs se jednalo o odstranění popadaných stromů a lokální čerpání vody. Nejvíce zásahů evidujeme na Písecku, Táborsku a Jindřichohradecku,“ uvedl mluvčí jihočeských hasičů Roman Krčmář.
Hasiči města Písek informovali, že v neděli večer byla k výjezdu povolána obě družstva a nasazena byla speciální technika v podobě vodního vysavače. Po sedmé hodině večerní jednotku posílilo i třetí družstvo hasičů. Kromě spadlých stromů se většina události týkala zatopených sklepů a výtahových šachet. Na základnu se všechna tři vozidla vrátila krátce před půlnocí. Dnes v odstraňování škod, které bouřka ve městě napáchala, pokračují pracovníci Městských služeb Písek.

Diskuse k článku