Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Bernartický cyklokros 2019: Hlavní závod ovládl Jaromír Skála, druhý dojel silničář Boubal

BERNARTICE – Uplynulý víkend patřil na jihu Čech cyklokrosu. V sobotu se v Táboře konal závod světového poháru, kde dokonce mezi juniory vybojoval český reprezentant Jan Zatloukal bronz, a o den později mohli dorazit milovníci tohoto sportu také na šestý ročník Bernartického cyklokrosu. I letos se jelo pod záštitou senátora Jaroslava Větrovského. Původně se měl uskutečnit sedmý závod osmidílného seriálu TBC Série v Oldřichově, ale protože se tamní prostředí ukázalo být hodně náročné na organizaci, vrátil se seriál už pošesté do Bernartic na vrch Posvátný. Pár účastníků ubral Bernartickému cyklokrosu zejména v mládežnických kategoriích ještě ve stejném termínu pořádaný závod českého poháru TOI TOI Cup v Lounech, ale zase dorazilo plno místní omladiny, takže mohli být organizátoři v čele s Petrem Koblicem s celkovými počty spokojeni.

Závod byl zároveň i finálovým podnikem CTW Cupu, ředitel TBC Série Petr Zikmund rozdával mistrovské dresy TBC a uzavřelo se absolutní pořadí mládežnického seriálu CTW Junior Cupu. Samotná TBC Série pak vyvrcholí ještě finálovým závodem 23. listopadu v Bílsku.

Od dopoledních hodin na vrchu Posvátném závodily děti od tří let, které jezdily jak na odrážedlech, tak na kolech, až po starší žáky, kteří už pošilhávají i po vrcholných tuzemských či zahraničních podnicích. Všichni mladí cyklokrosaři dostali za dojetí krásný perník s názvem závodu na památku. Vrcholem mládežnického programu byl žákovský závod. Starším žákům poprvé v seriálu dominoval třetí chlapec absolutního pořadí Petr Mařík ze stáje Biketime Bulls Písek. Ten využil absence prvních dvou borců z čela seriálu Tomáše Krause a Adama Hoška (oba Cycling Academy Tábor), kteří už reprezentovali TBC Sérii na zmíněném TOI TOI Cupu. Mládežnický seriál CTW Junior Cup se v Bernarticích uzavřel a bylo vyhlášeno celkové pořadí. Na posledním podniku TBC Série už děti nejezdí, protože na ně bývá zima a účast už není taková.

Poté vyrazili na start také ženy, juniorky, kadeti a kadetky a po krátké přestávce následoval vrchol celého dne – hlavní závod mužů všech kategorií a juniorů. Na čele se prakticky od poloviny trati pohybovali Jaromír Skála, David Kníže a silniční specialista Martin Boubal. Právě příbramský „přeběhlík" se v polovině závodu vypsaného na deset okruhů odpoutal od svých soupeřů, ale v předposledním kole se trojice zase sjela. Jaromír Skála pak nastoupil, do posledního kola jel v táhlém stoupání už s náskokem jedenácti sekund a svůj triumf nakonec uhájil v čase 52 minut a 3 vteřiny. Druhý byl po závěrečném spurtu Martin Boubal (52:07) před Davidem Knížem (52:08).

Mnoho dalších zajímavostí, celkové pořadí seriálu nebo rozhovory s vítězi svých kategorií Petrem Maříkem a Jaromírem Skálou přineseme ve středečních Milevských novinách. Zatím si můžete prohlédnout bohatou fotogalerii z celého dne. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace