Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Z Písku až na Kamčatku II.

  pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

 • Dokonalá svatba

  pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Blog: Výsměch, nebo strach?

V minulém týdnu jsme se dočetli, že ANO, ČSSD a Piráti se shodli na podobě ústavního zákona o celostátním referendu. Jsou ochotni připustit občany do přímého spolurozhodování o všem kromě změn Ústavy, podoby daní, mezinárodních smluv a o vystoupení z EU a NATO. Poslední dvě podmínky se tak stávají výsměchem, neřku-li rovnou plivnutím do tváře občanů.


A další politické strany tyto urážky rozvíjejí – ODS dává najevo, že tento návrh stejně nemá šanci na schválení v Senátu. Důvody postoje ODS lze dovodit z dřívějších vyjádření „modrých" politiků.

Byla to jediná věc, ve které jsem kdysi nemohla souhlasit s bývalým senátorem Pavlem Eybertem z ODS, když se přibližně před patnácti lety vyjádřil, že k referendu čeští voliči ještě nedospěli. Dnes po dalších patnácti letech pořád ještě ne? Nedobereme se nakonec dřív k monarchii než k přímé demokracii? (To je samozřejmě černý humor.)

Podobné postoje jako ODS zastávají politici TOP 09 a lidovec Pavel Bělobrádek lišácky bruslí mezi příznivci a odpůrci celostátního referenda výrokem, že by referenda mohla být, ale nebyla by závazná... Prostě jen takové hry, aby se lid vyblbnul, když teda za každou cenu chce.

Voliči jsou zřejmě podle politiků při smyslech pouze tehdy, když je při volbách volí, ale už druhý den po volbách se z občanů stanou nesvéprávní hlupáci, kteří nejsou dost vyspělí nebo nemají dost informací na to, aby mohli rozhodovat o své zemi.

Pokud platí teze o chybějících informacích, které prý občané na rozdíl od vyvolených postrádají, a proto nemohou rozhodovat o tak závažných záležitostech, je to ostatně jen neschopnost politiků, pokud nedokáží voličům vysvětlit věci, o kterých jsou sami přesvědčeni. A pak už nastupuje jen zbabělost. Jestliže pochybuji, že jsem sám schopný voliče přesvědčit, musím jim podíl na rozhodování zakázat.

Ve sněmovně jsou tedy zřejmě pro celostátní referendum včetně možnosti hlasovat o vystoupení z EU a NATO jen komunisté, SPD a čtyři nezařazení poslanci. Pokud by i s jejich hlasy prošel aspoň okleštěný návrh na celostátní referendum sněmovnou, Senát předem avizuje, že v horní komoře dostane stopku a ústavní většinu nezíská.

Občane – nemáš šanci. Jestli se cítíš svéprávný, musíš si při příštích parlamentních volbách prostě namíchat jinou gulášovku. Současní politici se občanů zjevně bojí. A to zní koneckonců docela slibně. Aby nakonec nebyli překvapení, až občané konečně dospějí - do žlutých vest, ve kterých vyrazí do ulic dávat najevo, co si myslí. 

Diskuse k článku - 41 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 • Eurohujer 

  Reagovat

   

  Vystoupit z EU může chtít např. tento typ lidí:
  1) polosvéprávní jedinci
  2) státní zaměstnanci (je jim jedno, jestli fabriky jedou nebo nejedou)
  3) důchodci (zajištěná renta, po nás potopa)
  4) extrémisté, anarchisté, jánevímcoisté
  EU rozhodně není bez chyb, ale u nás je zvykem vylejt vaničku i s dítětem. Chováme se stejně, jako jedna nepopulární menšina u nás. Místo opravy radši rovnou vyhodit. Vidět je to třeba na účasti při eurovolbách - zrovna tam by měli lidi volit nejsilnější zástupce, schopné pro věc tlačit v Bruseli. Místo toho jdou radši rýpat zahrádku a nadávat u piva nebo na webu (což činím i já, ale volit půjdu). Naopak u zbytečné prezidentské volby na strejdu téměř bez pravomocí se mohli všichni pobláznit.

  Vloženo 26.3.2019 07:35:22

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Proč všem těm flustrátum co se tady předvádí, a přitom nedokáží respektovat svobodné volby,nepraskne žilka aby začali tahat nohu a cukat palicí? Byla by možnost se jim včas vyhnout.

  Vloženo 25.3.2019 19:32:18

 • Mr. MÚMK 

  Reagovat

   

  Apropo, paní Kolářová se asi domnívá, že vstup do EU a NATO se dělá podáním přihlášky, nebo co... Nejedná se, jen tak náhodou, taky o mezinárodní smlouvu, kterou ale autorka považuje za ok? :)

  Vloženo 25.3.2019 13:43:30

 • antibabiš 

  Reagovat

   

  Škoda, že to nejde jenom vyzkoušet. Totiž aby všichni, kteří chtějí rozhodovat v referendu o vystoupení z EU a NATO, na vlastní kůži pocítili, co by nastalo nastalo poté, až by se opuštění těchto struktur stalo skutečností. Tipuji totální chaos, cca stonásobně větší než v Británii.. U nás bych se obával i občanské války. To, co s naším národem dokázal udělat prezident Zeman a mafián Babiš, zakládá bohužel i možnost takové katastrofy. Někomu by to jistě vyhovovalo, ani bychom nemuseli nikoho žádat o pomoc. Bratři na východě jsou jistě připraveni zachránit naši demokracii stejně tak, jako v roce 1968. Stále to umí - viz např. Krym před pěti lety. Howgh, domluvil jsem.

  Vloženo 25.3.2019 11:28:04

 • Dominik 

  Reagovat

   

  Hoďte se do klidu. Než se u nás prosadí referendum bude EU dávno rozložená protože po Británii začnou odpadat další státy.

  Vloženo 25.3.2019 07:10:15

« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace