Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kambodža

    Úterý 25.2 19:00 - Hrad Strakonice - Rytířský sál

    Přednáška cestovatele Dalibora Kalčíka.

  • Třídní koncert ZUŠ

    Úterý 25.2 16:30 - ZUŠ, Vimperk

    Koncert nástrojů: trubka, zobcová flétna, EKN.

Zobrazit všechny události
 

Bouře včera večer řádila především na Jindřichohradecku

JINDŘICHŮV HRADEC – V úterý 30. května večer se přes některé části Jindřichohradecka přehnala silná bouře s krupobitím. Přímo v Jindřichově Hradci pršelo a padaly kroupy, zatímco například v Kardašově Řečici nespadla ani kapka. Ale jindřichohradečtí profesionální hasiči měli na pilno. Krátce před osmou hodinou večer odklízeli spadlý strom ze silnice u Děbolína, další hned v zápětí odstraňovali ze silnice v Roseči.

Před devátou hodinou večer zasahovali u spadlého stromu v Dolní Pěně, který blokoval celou silnici. Museli ho před odklizením z vozovky rozřezat. A hned po deváté pomáhali hasiči čerpat vodu ze zatopeného sklepa v Otíně. Ve stejné době odstraňovali spadlý strom také dobrovolní hasiči v Suchdole.

 Profesionální jednotka z Jindřichova Hradce se nezastavila ani dnes ráno. Od čtvrt na šest spolupracuje s dobrovolnými hasiči z Jarošova nad Nežárkou v Lovětíně, kde kvůli bouřce došlo k výpadku elektrického proudu. Hasiči poskytli elektrocentrálu, aby bylo možné podojit krávy.

 Pokud se týká jiných regionů Jihočeského kraje, kvůli bouřce už profesionální hasiči zasahovali pouze ve Straňanech na Českobudějovicku, kde krátce před devátou večer odklízeli spadlý strom, a v Milevsku v píseckém okrese ten samý zásah provedli v osm hodin večer u Madety.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace