Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Co je nového? Jihočeské týdeníky to vědí

Je tu středa a spolu s ní čerstvé Jihočeské týdeníky. V jejich Magazínu dnes najdete rozhovor o cestování - které destinace dnes lákají a které už cestovatelé opouštějí? Jaké trendy zaznamenávají prodejci zájezdů? Možná vás překvapí, jak český zákazník reaguje na nebezpečí ve světě. O tom všem s majitelkou a ředitelkou táborské cestovní kanceláře D-TOUR.

Písecké postřehy rozebírají kontroverzní zakázku města Písek na marketingové a PR služby externí agentury. Dostali zastupitelé na schůzi skutečně všechny informace? Přinášejí i rozbor alarmující situace v Miroticích, kterými po zavedení mýta na silnicích první třídy proudí kamiony. Postřehy se ohlíží za dalším osudem Slavností piva v Písku nebo za záměrem na vybudování probačního domu pro podmínečně propuštěné vězně. Nechybí ani připomenutí masopustů na Písecku, velké úklidové akce na březích Orlické přehrady nebo soutěže plastikových modelářů v písecké knihovně. Ani čtenáři nemlčí! A co sport? Písečtí fotbalisté odehráli další dva přípravné zápasy. Kdo má střeleckou formu a jaký problém musí řešit trenér Milan Nousek? Za uplynulým podzimem se ohlédl hrající trenér Bostonu Kluky Miroslav Štěpán. Co ho nejvíc mrzí? Futsalový mistr Blue Dolphins si vypil další pohár hořkosti. I to je sport. Písek hostil mezinárodní turnaj v basketbalu. Jak mladí Sršni dopadli? Nechybí komentář trenéra Jana Čecha. Hokejoví junioři pořád hrají o hodně. Možné scénáře nastínil kormidelník Radek Volf.

Milevské noviny tentokrát zaostřily na rozbor účasti v komisích a výborech města Milevska. O absencích se totiž střetli i zastupitelé na posledním zasedání a bude to mít zřejmě dohru. Absentéři by měli jít z kola ven. Znovu se také jednalo o daru Milevska pro městys Bernartice a nově i pro Hrejkovice, které si žádost podaly taky. V obou obcích se vybírají pokuty z úsekového měření, které ale inkasuje město Milevsko. Debata je opět výživná. Milevské noviny byly také u prvního setkání starostů, kteří chtějí napřít síly a přivést do suchého kraje vodu. A Chyšky zachránily svou lékařskou ordinaci, dočtete se jak. Milevsko pochopitelně žije i přípravami na sobotní milevské maškary. To ve vydání nechybí. Otázka zní - půjdou v průvodu dva Švejci? Na sportu se dočtete o halových turnajích mladších žáků a starší přípravky ve fotbale. Oba dny měly stejného vítěze. Kdo to byl? Po celém regionu už se rozeběhla také fotbalová příprava na jarní část sezony 2019–20 a milevská umělka praská ve švech. O víkendu se na ní vystřídalo domácí áčko, dorostenci, Božetice, Kovářov nebo Bernartice. Zatímco fotbalisté ale ještě nebojují o mistrovské body, naopak už vrcholí základní část hokejové krajské ligy. Zajímá vás, jak si milevští hokejisté vedli na půdě suverénně prvního Pelhřimova, který touží po návratu do druhé ligy? Tak si přečtěte Milevské noviny.

Týdeník Strakonicko se zaměřil na dopravní situaci na silnici I/22 z Vodňan přes Strakonice, kde se starostové obávali velkého počtu kamionů po zavedení mýta na trase z Budějovic na Plzeň. Ukazuje se, že si kamiony možná našly překvapivou objížďku. Rozhovor poskytl týdeníku Pavel Pavel, který se před pár dny vrátil z další cesty na Velikonoční ostrov, kde před 33 lety rozřešil záhadu kolem tajemných soch moai. Ředitel průmyslové školy ve Volyni Jiří Homolka se zamýšlí nad tím, jak udržet dobrou pověst školy. V jejím čele stojí už 30 let. Přečíst si můžete i reportáž z premiéry strakonických ochotníků nebo text o spolku Renner, který zažil slavné začátky a smutný konec s příchodem socialismu. Na sportovních stránkách je ohlédnutí za slavnostním večerem s vyhlášením výsledků ankety Sportovec Strakonicka a rozhovory poskytli hned dva vítězové - nejlepší sportovkyně roku mezi dospělými cyklistka Jana Pichlíková a trenér roku, fotbalový kouč Přemysl Šroub. Strakonicko bylo u finiše futsalové Vodňanské ligy i u dalších příprav na jaro - házenkářů, katovických fotbalistů s třetiligovým Pískem a týdeník sleduje jako vždy podrobně dění i v dalších sportech.

Týdeník Táborsko je dnes dost krimi. Byl u úterního soudu s mladým vrahem z loňského případu vraždy z táborské chatové osady V Lesíkách a vrací se také k vraždě mladé ženy z minulého čtvrtka v Třebišti. Táborské čtenáře bude určitě zajímat, jak probíhá pokus o plašení havranů káňaty Harrisovými. Táboráci se také mohou zapojit do zajímavého placeného výzkumu životního prostředí v regionu. I o tom se píše. Redakce nakoukla do zrekonstruovaného táborského divadla, přináší rozhovor o kultuře v Sezimově Ústí, premiéru veselského masopustu a představuje zájemce, který chce koupit uzavřený vodojem v Senožatech a udělat z něj turistickou atrakci. Sportovní rubrika přiblíží napínavé boje mladých hokejistů HC Tábor o záchranu dorostenecké extraligy. Jejich mužští kolegové hájili proti pražské Kobře čtvrtou příčku druhé ligy. Dočtete se také o bojích v závěru základní části okresního přeboru ve futsalu, kde se představily i fotbalové osobnosti. Také jak si stojí v jihočeském přeboru táborské volejbalistky. Nechybí rozbor výhry fotbalistů Táborska nad druholigovým Sokolovem ze všech možných úhlů a stejná pozornost se věnuje i přípravnému zápasu rezervy Táborska s lídrem I. A třídy z Týna. Táborsko také zpovídá sportovce, kteří se dostali do top desítky letošní ankety Sportovec okresu a čekají s napětím na konečné pořadí, které se odtajní už příští týden na slavnostním večeru v táborském hotelu Palcát.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Valda 

  Reagovat

   

  Mám nejradši když do věcí kecají odborníci, kteří neví o co jde. Kritici by si rádi lízli a tak jim dělají hlásnou troubu piráti nebo chytrák Anděl. Oni by to nejlíp zvládali machři z Píseckého světa.

  Vloženo 20.2.2020 11:41:28

 • Z Písku 

  Reagovat

   

  Tak s tou PR agenturou je to bomba. Socani lžou, až se jim práší od úst. Všude jinde by to bylo na odstoupení, ale tady je to pohodička. Neskutečné.

  Vloženo 19.2.2020 19:19:30

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace