Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Jednatel Služeb Města Milevska oznámil rezignaci

Vít Král , Autor: L. Kolářová

Vít Král     Autor: L. Kolářová

MILEVSKO - Na dnešním zasedání zastupitelstva města oznámil jednatel Služeb Města Milevska Vít Král, že včera podal k rukám starosty města Ivana Radosty rezignaci na svou funkci. Reagoval tak na dotaz zastupitelů, jak se bude řešit rozjitřená situace v městské společnosti, kde oba technici a účetní oznámili, že odejdou, pokud by měli nadále spolupracovat s jednatelem Králem. Zastupitele Michala Polaneckého zajímalo, jak bude v případě odchodu obou dispečerů zajištěna zimní údržba.

 

Až do závěrečné diskuse o tom nepadlo ani slovo, na přímý dotaz starosta Ivan Radosta shrnul poslední vývoj z minulého pondělí, kdy po společném jednání dozorčí rady Služeb a radních zasedla rada města v pozici valné hromady služeb a na návrh radního Martina Kupce hlasovala o odvolání jednatele Krále. Situace ale skončila patem. Pro odvolání byli Michal Horek (Jihočeši 2012), Karel Procházka (Jihočeši 2012) a Martin Kupec (ANO). Proti se postavili Ivan Radosta (Jihočeši 2012), Petr Barda (Jihočeši 2012) a Jaroslav Mácha (ČSSD). Sedmý radní Bohuslav Beneš (KSČM) se zdržel hlasování a tím žádné rozhodnutí nepadlo. Starosta města se po tomto jednání vyjádřil, že situaci ve Službách musí jednatel vyřešit nebo rezignovat.

Vít Král dnes zastupitelům oznámil: "Dispečeři zůstávají, jejich podmínkou byla moje rezignace a já jsem včera do rukou pana starosty podal rezignaci. Současně jsem ji rozeslal členům valné hromady."

Radní Kupec poté sdělil, že za této situace nominant ANO Martin Husa zůstane předsedou dozorčí rady Služeb. Po minulém pondělku předseda Martin Husa i další dva členové dozorčí rady Jiří Kotalík a Jan Kozák dali najevo vůli skončit za dané situace v dozorčí radě.

Vít Král dnes zastupitelům sdělil, že se svou rezignací seznámil dnes i zaměstnance Služeb Města a nyní je na dozorčí radě a valné hromadě, aby jeho rezignaci přijali. Poté tedy bude město znovu hledat jednatele této městské organizace. Vít Král zůstává koordinátorem organizační složky Živé Milevsko a dal na vědomí, že v této funkci má zájem dál pracovat. Starosta města Ivan Radosta zároveň oznámil, že se vzdá gesce radního, který má na starosti Služby Města a dá tuto oblast k dispozici někomu jinému.

Diskuse k článku - 74 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4 5 6  | Starší příspěvky »
 • Jarka 

  Reagovat

   

  Co jsem se dočertla, tak návrh na odvolání pana Krále z SMM podal pan Kupec. Podpořili ho pan Horek a pan Procházka ze stejné strany co je pan Radosta, tedy od Jihočechů. Podle toho co jsem zaznamenala, tak stav v SMM byl neúnosný. Proto je správné, že bylo navrženo odvolání pana Krále. Rozhodnutí pana Kupce, Procházky a Horka bylo správné. Představte si,kdyby dělali mrtvé brouky a pochlebovali panu starostovi, kterému ani nevadilo umístění rodinného příslušníka do organizace přisáté na městě. Kam by to asi došlo?

  Vloženo 13.9.2019 11:56:50

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   A kdo byl v komisi, která vybrala p.Fialovou na pozici v Živém Milevsku?Nebyl tam náhodou p.Horek a p.Zitek z SMM?A jak asi hlasovali? P.Fialová byla velice šikovná, má smůlu, že je dcera starosty.......

   Vloženo 14.9.2019 09:38:14

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    kolik bylo účastníků ve výběrku na tu pozici ?????

    Vloženo 14.9.2019 10:10:26

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Pouze jeden,ale mohl se přihlásit kdokoli.Take se mohlo VR zrušit.

     Vloženo 14.9.2019 11:05:49

     • Právník 

      Reagovat

       

      Ne mohlo,ale mělo se zrušit. Zde máte další pochybení.

      Vloženo 14.9.2019 11:56:47

      • Známý známého. 

       Reagovat

        

       Máte pravdu, firma mého známého se hlásila o městskou zakázku, přihlásila se jediná a výběrové řízení bylo zrušeno.

       Vloženo 14.9.2019 12:06:33

       • Právník 

        Reagovat

         

        Věc je pochopitelná, de facto, z čeho vybírat? Jen v Milevsku to jde, protože není fundovaný dohled starosty.A nebo? Jasný záměr.

        Vloženo 14.9.2019 12:13:10

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  ANO velký díl viny na současném stavu věcích veřejných mají současní a minulý zastupitelé. Měli by se konečně probudit a začít pracovat pro milevské občany jak slíbili. Nebo složit svoje mandáty a neškodit městu.

  Vloženo 13.9.2019 11:47:56

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Velký díl odpovědnosti nesou milevští zastupitelové, ty v drtivé většině nepracují, neví co se projednává a o věci se nezajímají. jsou tím pro legraci ve většině případů. pan král s panem radostou si mysleli, že si mohou dělat co chtějí. matně si vzpomínám, že někdy na počátku minulého volebního období bylo nějaké usnesení zastupitelů, které panu starostovi i. radostovi ukládalo vypracovat a zastupitelstvu předložit hodně úklolů, které se týkaly smm. každé zastupitelstvo slíbil, že to splní a čtyři roky to nesplnil. ze zastupitelů si udělal legraci. možná, že onen úkol zastupitelů do dneška nebyl splněn. potom to v milevsku vyzerá, tak jak to vypadá. je to kocourkov.

  Vloženo 13.9.2019 11:36:32

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  cinovnici jednatel kral a radosta starosta rozlozili technicky a podali rezignaci. pan starosta bude pokracovat jako starosta a jednatel technicek zustane v chytrym milevsku jako by se nechumelilo a myslí si, ze budou pokracovat jako kdyby ja nic ja muzikant. to je teda dobry.

  Vloženo 13.9.2019 11:26:09

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
  • horymír 

   Reagovat

    

   Milevsko je Kocourkov a v Kocourkově považují za správné to co je jinde absolutně neprůchodné.

   Vloženo 13.9.2019 11:46:02

  • zpěvák 

   Reagovat

    

   Máte pravdu Radosta je muzikant

   Vloženo 13.9.2019 11:51:06

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  To je samá kritika. Ty co chtěli, aby pan Král odešel jsou již důchodci, tak ať jdou. Jsou tam i jiní lidé schopní. Co udělala Procházka a Horek, nic jenom pro sebe těží a potápí ostatní. Strana by měla jít spol. a ne se rozdělovat. A už nikoho nekritizujte. MěÚ by chtělo pročistit.

  Vloženo 13.9.2019 09:27:34

  • souhlas 

   Reagovat

    

   ale to čištění bude sakra těžké

   Vloženo 13.9.2019 13:00:38

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Důchodci co pro firmu dýchají, král je atrapa manažera, tak hloupého člověka v Milevsku jen tak nepotkáte.

   Vloženo 13.9.2019 22:11:12

« Novější příspěvky 1 2 3 4 5 6  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace