Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Jednatel Služeb Města Milevska oznámil rezignaci

Vít Král , Autor: L. Kolářová

Vít Král     Autor: L. Kolářová

MILEVSKO - Na dnešním zasedání zastupitelstva města oznámil jednatel Služeb Města Milevska Vít Král, že včera podal k rukám starosty města Ivana Radosty rezignaci na svou funkci. Reagoval tak na dotaz zastupitelů, jak se bude řešit rozjitřená situace v městské společnosti, kde oba technici a účetní oznámili, že odejdou, pokud by měli nadále spolupracovat s jednatelem Králem. Zastupitele Michala Polaneckého zajímalo, jak bude v případě odchodu obou dispečerů zajištěna zimní údržba.

 

Až do závěrečné diskuse o tom nepadlo ani slovo, na přímý dotaz starosta Ivan Radosta shrnul poslední vývoj z minulého pondělí, kdy po společném jednání dozorčí rady Služeb a radních zasedla rada města v pozici valné hromady služeb a na návrh radního Martina Kupce hlasovala o odvolání jednatele Krále. Situace ale skončila patem. Pro odvolání byli Michal Horek (Jihočeši 2012), Karel Procházka (Jihočeši 2012) a Martin Kupec (ANO). Proti se postavili Ivan Radosta (Jihočeši 2012), Petr Barda (Jihočeši 2012) a Jaroslav Mácha (ČSSD). Sedmý radní Bohuslav Beneš (KSČM) se zdržel hlasování a tím žádné rozhodnutí nepadlo. Starosta města se po tomto jednání vyjádřil, že situaci ve Službách musí jednatel vyřešit nebo rezignovat.

Vít Král dnes zastupitelům oznámil: "Dispečeři zůstávají, jejich podmínkou byla moje rezignace a já jsem včera do rukou pana starosty podal rezignaci. Současně jsem ji rozeslal členům valné hromady."

Radní Kupec poté sdělil, že za této situace nominant ANO Martin Husa zůstane předsedou dozorčí rady Služeb. Po minulém pondělku předseda Martin Husa i další dva členové dozorčí rady Jiří Kotalík a Jan Kozák dali najevo vůli skončit za dané situace v dozorčí radě.

Vít Král dnes zastupitelům sdělil, že se svou rezignací seznámil dnes i zaměstnance Služeb Města a nyní je na dozorčí radě a valné hromadě, aby jeho rezignaci přijali. Poté tedy bude město znovu hledat jednatele této městské organizace. Vít Král zůstává koordinátorem organizační složky Živé Milevsko a dal na vědomí, že v této funkci má zájem dál pracovat. Starosta města Ivan Radosta zároveň oznámil, že se vzdá gesce radního, který má na starosti Služby Města a dá tuto oblast k dispozici někomu jinému.

Diskuse k článku - 74 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky |  1 2 3 4 5 6 Starší příspěvky »
 • Výborně, 

  Reagovat

   

  p. Král pomohl získat dotace v částce cca 12mil., sehnal na dotaci elektrokola, rozhýbal spící projekt průmyslové zony kterou pak radní Kupec svou svou iniciativou na ministerstvu průmyslu zazdil.. a pak vyvolá hlasování o odvolání? Špatný vtip ne? Jsme si na radnici dobře zvolili..

  Vloženo 11.9.2019 23:37:08

  • Blbost 

   Reagovat

    

   Keci

   Vloženo 12.9.2019 05:17:37

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   12 milionů? A na to si jak přišel? Sehnal dotaci akorát na několik svých platů, za které dělá netransparentní výběrová řízení a dotace se pak vrací.

   Vloženo 12.9.2019 05:29:38

   • kecy 

    Reagovat

     

    čtete moc Milevský plátek

    Vloženo 12.9.2019 07:23:21

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   elektrokola pro všechny zdarma, populismus , komunismus a keci to je král a radosta a město na vše doplácí

   Vloženo 12.9.2019 07:58:13

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pan Král by měl odejít z Milevska.

  Vloženo 11.9.2019 23:36:41

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Nebude se mu chtít, někde psal, že se mu v Milevsku líbí.

   Vloženo 12.9.2019 10:04:44

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    bodejt by se mu v milívsku nelíbilo, když měl dva platy vodil si zastupitele jak opitý medvědy a starosta mu dělal advokáta.

    Vloženo 12.9.2019 13:23:01

« Novější příspěvky |  1 2 3 4 5 6 Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace