Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Od Trosek na Hruboskalsko

  středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

  Beseda.

 • Toulky za poznáním - Antarktida II.

  středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Jiří Zimola se rozhodl vzdát snahu o poslední místo na kandidátce

Jiří Zimola

Jiří Zimola

JIŽNÍ ČECHY - Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola dnes na zasedání krajského výkonného výboru ČSSD oznámil, že se raději vzdá snahy o kandidaturu do sněmovny z posledního místa jihočeské kandidátky, než by na protest proti jeho vyškrtnutí ústředím ČSSD odstoupili z kandidátky další lidé. K dohodě mezi ústředním a krajským výborem nedošlo ani po pátečním jednání.

 

Krajský výbor požadoval rozhodčí řízení a schválení Zimolovy kandidatury hlasováním veškeré jihočeské členské základny, ústředí ČSSD v čele s předsedou Bohuslavem Sobotkou to odmítlo. Jiří Zimola dnes oznámil svým kolegům, že nechce oslabovat sociální demokracii solidárním odchodem známých tváří a o kandidaturu již usilovat nebude. 

"Na dnešním zasedání krajského výboru ČSSD jsem požádal o to, aby kandidáti neodstupovali z kandidátní listiny. Chci, abychom se my všichni zasadili o co nejlepší volební výsledek, avšak bez mojí přímé účasti na kandidátce. Dal jsem přednost sociální demokracií před vlasními zájmy, i když se s důvody vyškrtnutí absolutně neztotožňuji. Podruhé činím to, co jsem udělal už na kraji, vzdal jsem se funkce, abych neblokoval situaci," informoval o svém rozhodnutí Jiří Zimola. 

Bohuslav Sobotka trval na vyškrnutí bývalého hejtmana z kandidátky s poukazem na stavbu jeho rekreačního domu na Lipně předsedou představenstva Jihočeských nemocnic Martinem Bláhou a na vysoké odměny manažerům Jihočeských nemocnic, které za jeho vedení byly radou kraje schváleny. Zimola přijal politickou odpovědnost, odstoupil z čela kraje a snažil se tyto kauzy objasnit a své jméno očistit. Zda mu věří Jihočeši, to chtěl zjistit právě kandidaturou do sněmovny z posledního místa. 

Nyní je Jiří Zimola řadovým krajským zastupitelem a o svých profesních plánech zatím nemluví. 

 

 
Diskuse k článku - 9 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jana 

  Reagovat

   

  Taky tipuju že až padne ČSSD díky Sobotkovi a spol. až na samotné dno, tak se objeví znovu Jiří Zimola, který má v jižních Čechách dost velkou podporu. Skoro bych řekla, že to je od něj takhle chytřejší, nenamáčet se do průseru, do kterého se řítí oranžoví v podzimních volbách. Myslím si tedy něco úplně jiného než všichni níže.

  Vloženo 30.5.2017 11:11:30

  • s tou podporou 

   Reagovat

    

   to po provalení tunelování není tak horké,na to jsou lidi už hákliví.A jinde ho nikdo nezná,maximálně jako spiklence u Zemana a hejtmana z milosti Babiše.

   Vloženo 30.5.2017 11:50:34

  • Pravda 

   Reagovat

    

   Jo jo, pravda.

   Vloženo 31.5.2017 21:27:12

 • Honza. 

  Reagovat

   

  Ani tu novou stranu baráčníků nechce Zimola zakládat. Vysmívá se lidem do očí,tak kdo ví co má zase ten sedmilhář za lubem?

  Vloženo 30.5.2017 08:45:20

  • Asi mu 

   Reagovat

    

   někdo inteligentní vysvětlil co je to za blbost.Dneska není nikdo na profláklého odkláněče peněz ze zdravotnictví zvědav a to na žádné kandidátce.

   Vloženo 30.5.2017 09:17:10

 • Aleš 

  Reagovat

   

  Hlavně aby v tom nebyla další vychytralost. ČSSD padne a Zimola vystoupí jak Fénix z popela.

  Vloženo 30.5.2017 06:53:12

  • učitýlek 

   Reagovat

    

   Samozřejmě je v tom vychytralost.I on pochopil,že Sobotka neustoupí a že nikdo
   ve finále neodstoupí z výhodných pozic na kandidátce tak hraje divadlo

   Vloženo 30.5.2017 07:20:53

 • Antonín 

  Reagovat

   

  Tak to bývá, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Zimolovi se to pučem v Lánech nepovedlo, Sobotka byl úspěšnější, možná proto, že měl od Zimoly nabito.

  Vloženo 30.5.2017 06:51:51

 • Mrvka 

  Reagovat

   

  Tak a teď dát loupeživého hejtmana do klece a ukazovat turistům ať je alespoň trochu užitečnej.On by se mu ten gaunerskej kukuč trochu srovnal.

  Vloženo 29.5.2017 22:16:51

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace