Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Dětský karneval

    neděle 23.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

  • Čtyřlístek

    neděle 23.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    Pásmo pohádek pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Kamery v ulicích pomáhají strážníkům. Jihočeská města jich chtějí více

Ilustrační foto , Autor: Hustvedt

Ilustrační foto     Autor: Hustvedt

JIHOČESKÝ KRAJ - Kamerové systémy mají nezastupitelnou roli při odhalování řady trestných činů a často pomáhají strážníkům i při identifikaci narušitelů veřejného pořádku. Řada měst chce proto své kamerové systémy rozšiřovat.

Pravděpodobně  nejrozsáhlejší městský kamerový systém v Jihočeském kraji mají České Budějovice. Strážníci v současné době sledují dění ve městě prostřednictvím 32 kamer. Krajské město však aktuálně s rozšiřováním svého kamerového systému nepočítá.

O rozšíření kamerového systému však uvažují např. v Táboře, kde teď k dohledu nad městem strážníci využívají 20 kamer. Do budoucna by je chtěli doplnit alespoň o pět dalších pět. Stejný počet kamer má i město Písek, tam ale o rozšíření systému neuvažují a v budoucnu se budou věnovat spíše jeho modernizaci. Svůj kamerový systém má zájem rozšíit i Jindřichův Hradec. Současných deset kamer by zde v brzké době měla doplnit další kamera. O obnovu městského kamerového systému usiluje i Milevsko, které v současnosti provozuje osm kamer.

Na výstavbě kamerových systémů v řadě měst se významným způsobem finančně podílelo Ministerstvo vnitra, a to prostřednictvím svých dotačních programů v rámci prevence kriminality. Náklady naprovoz a údržbu městských kamerových systémů hradí radnice ze svých rozpočtů, přičemž se nejedná o zanedbatelné částky.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace