Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Krajskou soutěž dobrovolných hasičů vyhrály týmy z Táborska. Zlato opět vezou muži z Pikova a děvčata z Makova

Hasiči z Pikova při vítězném požárním útoku. , Autor: Lucie Váchová

Hasiči z Pikova při vítězném požárním útoku.     Autor: Lucie Váchová

JINDŘICHŮV HRADEC – Včera se v Jindřichově Hradci konala krajská soutěž v požárním sportu profesionálních hasičů, dnes přišli na řadu hasiči dobrovolní. Před hodinou zápolení, na které postoupil vždy jeden tým z každého jihočeského okresu, skončilo. Prvenství obhájili hasiči z Pikova na Táborsku a také děvčata z Makova ze stejného regionu. Oba dva týmy tak budou jižní Čechy reprezentovat na republikové soutěži, která proběhne v srpnu v Praze.

 Dopoledne na fotbalovém stadionu na Vajgaru v Jindřichově Hradci patřilo běhu na 100 metrů s překážkami, v této atletické disciplíně bojovali jednotlivci sami za sebe, časy všech se pak sečetly a započítaly také do soutěže družstev. Mezi ženami se nejlépe dařilo hasičkám z Dolního Bukovska na Českobudějovicku, braly všechna první tři místa. Třetí skončila Sára Švecová (20,04), druhá Dominika Bajtová (19,34) a Barbora Venčovská (18,99) získala první místo. V mužské kategorii skončil třetí Jakub Tomeček z Pikova na Táborsku (18,56) a druhé místo bral jeho týmový kolega Lukáš Tejnor (17,88). Šanci svým soupeřům nedal Ivan Pěnča z Litochovic na Strakonicku (17,65), který také vyhrál páteční soutěž profesionálů.

 V kategorii družstev na týmy čekala štafeta 4 x 100 metrů a požární útok, k výsledkům se pak připočetly také časy jednotlivců. Na sedmém místě mezi ženami skončily Nebahovy na Prachaticku, na šestém Děvčata z Hamru na Jindřichohradecku, páté byly ženy z Litochovic na Strakonicku a čtvrté hasičky z Benešova nad Černou na Českokrumlovsku. Třetí příčku obsadila děvčata z Milevska v píseckém okresu a druhé místo braly ženy z Dolního Bukovska. Prvenství obhájily dobrovolné hasičky z Makova, která jako jediné mezi ženami i muži požární útok dokončily v čase pod třicet vteřin (26,93).

 Z mužských týmů na sedmém místě skončili hasiči z Jehnědna na Písecku, šestí byli hasiči z Mníšku na Jindřichohradecku, pátí muži ze Soběnova na Českokrumlovsku a těsně pod stupni vítězů brali čtvrté místo hasiči z Litochovic. Třetí příčka patří mužům z Lišova na Českobudějovicku a druhé místo vezou na Prachaticko hasiči ze Svaté Máří. Ti zaběhli požární útok stejně rychle jako jejich soupeři z Pikova (30,80), a kvůli pomalejší štafetě a závodu jednotlivců jim vítězství o kousek uteklo. Ze zlata se pak radovali hasiči z Pikova, kteří opět dokázali, že na jihočeskou špičku patří. Do Jindřichova Hradce pikovské hasiče a makovská děvčata přijela také podpořit řada fanoušků. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace