Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Krajskou soutěž profesionálních hasičů v Jindřichově Hadci ovládl domácí tým. Mezi jednotlivci kraloval strakonický Ivan Pěnča

 Autor: HZS Jihočeského kraje

    Autor: HZS Jihočeského kraje

JINDŘICHŮV HRADEC – V pátek 9. června po celý den bojovali jihočeští hasiči v požárním sportu na krajské soutěži HZS Jihočeského kraje. Organizátorem letošního klání byl územní odbor Jindřichův Hradec ve spolupráci s Jihočeským Hasičským sportovním klubem. Soutěž začala v půl deváté na jindřichohradecké stanici profesionálních hasičů slavnostním nástupem soutěžních družstev a všech rozhodčích. Slavnostního zahájení se zúčastnila celá řada vzácných hostů. Sportovce pozdravil například starosta města Jindřichův Hradec nebo starosta okresního Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Soutěžící nejprve přímo na stanici absolvovali disciplínu výstup do 4. podlaží cvičné věže pomocí hákového žebříku. Soutěž probíhala dvoukolově, sportovcům se do celkových výsledků jednotlivců i družstev započítával lepší z dosažených časů. Poté se závodníci, fanoušci, organizátoři a všichni hosté přesunuli na atletický stadion v Jindřichově Hradci, kde soutěž pokračovala v dalších disciplínách: běhu na 100 metrů s překážkami, ve štafetě 4 x 100 metrů s překážkami a požárním útoku. I u těchto disciplín měli jednotlivci a následně i celá družstva také dva startovní pokusy.

Každý ze sedmi územních odborů HZS Jihočeského kraje vytvořil své reprezentační družstvo. Ve věži a na stovce byli hodnoceni jak jednotlivci, tak se jejich výsledek započítával do celkového hodnocení družstev. Součet výsledků ve všech disciplínách pak rozhodnul o celkovém vítězi.

 Jednotlivci:

1. místo: běh 100 m s překážkami

Ivan Pěnča, územní odbor Strakonice - čas 17,39 s

1. místo: výstup na cvičnou věž

Ivan Pěnča, územní odbor Strakonice - čas 15,33 s

1. místo: dvojboj

Ivan Pěnča, územní odbor Strakonice – součet časů z běhu na 100 m a věže 32,72 s

Družstva:

1. místo: štafeta 4 x 100 metrů s překážkami (v družstvu 4 závodníci)

územní odbor Jindřichův Hradec, čas 62,10 s

1. místo: útok (v družstvu 7 závodníků)

územní odbor Jindřichův Hradec, čas 26,61 s

Celkově družstva:

1. místo           územní odbor Jindřichův Hradec

2. místo           územní odbor Strakonice

3. místo           územní odbor České Budějovice

Podle výsledků krajské soutěže je tvořeno reprezentační družstvo HZS Jihočeského kraje, které bude náš kraj reprezentovat na celorepublikovém mistrovství pořádaném poslední srpnový týden v Praze.

V sobotu 10. a v neděli 11. června se v Jindřichově Hradci utkají v krajské soutěži také dobrovolní hasiči. Disciplíny zůstanou stejné, vynechají pouze lezeckou stěnu.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace