Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Milevská trasa do Prčice patří k nejoblíbenějším

V Nadějkově se potkali pochodníci ze tří tras.

V Nadějkově se potkali pochodníci ze tří tras.

MILEVSKO - V sobotu 20. května se šel 52. ročník legendárního pochodu Praha - Prčice. Vypsáno bylo 16 pěších tras včetně jedné dětské, jedna trasa pro vozíčkáře a čtyři cyklotrasy. Pořadatelé z Klubu českých turistů v Milevsku se starali o prezentaci u tamního domu kultury a určitě zažili pocit užitečné práce. Podle předběžných informací mělo Milevsko jako jediné nárůst startujících - 31 kilometrová trasa z Milevska zaznamenala 1369 účastníků. K tomu šlo z Milevska 81 pochodníků 41 kilometrů a okružní cyklotrasy využilo 255 kolařů.

 

Celkem tak z Milevska odstartovalo 1450 pochodníků, což je o 13 víc než před rokem, a 255 cyklistů, zatímco loni 242. Ostatní startovní místa přitom zaznamenala oproti loňský mírný úbytek - zřejmě kvůli ochlazení a čerstvému větru, který přišel v noci na sobotu. Milevští cykloúčastníci se museli dokonce vypořádat s větší porcí, než bylo původně vypsaných 62 kilometrů. Aniž to organizátoři tušili, rozebrali před koncem pracovního týdne stavbaři most před Petrovicemi a začali ho opravovat. Byla tedy nutná 6 kilometrová objížďka přes Hrazany.

V Milevských novinách si přečtete, proč účastníky na startu v domě kultury oslovoval Luboš Mečl z Plzně s dotazníkem.

Nakoukněte s námi i do Nadějkova, který se stal na den velmi frekventovaným místem. Scházely se tam totiž tři trasy - milevská kratší, táborská a ještě trasa ze Střezimíře. Místní se na to výborně připravili, nabízeli jídlo a pití hned na několika místech, a tak pochodníci v Nadějkově rádi pobyli.

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Andy 

  Reagovat

   

  Je to dost smutný co tady píšete a jen to svědčí o úpadku celý naší společnosti. Za minulýho režimu chodili lidi s nadšením a nepotřebovali podvádět. Nevěřím ale, že by se lidi popováželi auty jen kvůli fialový placce. Možná by se měli organizátoři zamyslet, jestli trasy nejsou moc dlouhý pro neorganizovaný turisty, kteří nikam nechodí celý rok. Kdysi byla z Milevska trasa do Prčice 26 km, dneska 31 km a to už je dost rozdíl. Třeba by si lidi rádi do toho Nadějkova dojeli a odstartovali tam regulérně na 13 kilometrovou trasu. Na autobus se v Sedlci vždycky čekalo docela dlouho. Je klidně možný udělat kyvadlovou dopravu po deseti minutách a nasmlouvat na to soukromý dopravce, jen aby pak byli tihle kritici ochotný zaplatit za jízdenku třeba stovku, aby pro dopravce bylo ekonomický vozit lidi po pár kouscích. Každej je tu chytrej jak rádio, co komu brání přihlásit se mezi organizátory a strávit den v křoví třeba jako ta tajná kontrola? Nebo koho byste tím pověřili? Ty, co mají plno práce na startu, v cíli, s přípravou tras?

  Vloženo 21.5.2017 21:57:07

 • pochodnik 

  Reagovat

   

  mne by zajímalo který nesvéprávný hovado organizovalo autobusy do Milevska,Petrovic,Sedlčan. Totální zmatek,lidi nevěděli kam který jede, jízdenky prodával jeden člověk, odbavení busu čtvrt hodiny, málo autobusů čekání 2 hodiny než něco jelo do Milevska.

  Vloženo 21.5.2017 21:35:16

  • tourista 

   Reagovat

    

   Souhlasím, s autobusy mám taky špatné zkušenosti. Nejhorší je na tom nedostatek informací, nebo dokonce dezinformace, a to jde na vrub pořadateli. Je takovej problém dát předem jasně vědět odjezdy z Prčice a pak je dodržovat? Pak i když se nevejdu do jednoho busu, tak vím, že třeba stihnu pivko a pojedu dalším. A ne že tam budu trčet a čekat jak někde na Ukrajině, až se naplní maršrutka. Jestli vůbec ten den pojede.

   Vloženo 23.5.2017 16:36:43

 • PEPI 

  Reagovat

   

  Jezdím léta na kole. Jedeme z Milevska, v Prčicích je pouze průjezd a pokračujeme přes Chyšky do Milevska kde je cíl. Když stoupáte 7 km do kopce přes Sušetice a předjíždí vás auto s károu na které vezou kola a jedou si do MILEVSKA DO CÍLE PRO PLACKU MUSÍTE SE SMÁT.

  Vloženo 21.5.2017 20:41:18

 • turista z Milevska 

  Reagovat

   

  jenže rok od roku někteří pochodníci pochod znevažují tím,že skutečně nejdou celou trasu,a to že z Milevka se do Přeštěnice se dovezou na první kontrolu autem pro první razítko a pak dále na druhou kontrolu do Nadějkova pro druhé razítko a pak třeba skutečně teprve z Nadějkova do Prčic jdou po svých,kdy už poctivci mají víc jak polovinu trasu za sebou,proto apeluju na pořádající klub českých turistu,že by se měly zavéct tajné kontroly,protože tímto odrazujete poctivé pochodníky od dalších učastí,děkuji

  Vloženo 21.5.2017 18:48:24

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace