Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Mladí hasiči z Dobrošova excelovali na okresním Plamenu Písecka

MOZOLOV - V rekreačním areálu Parkhotel Mozolov u Nadějkova se v sobotu odehrála jarní část hasičské soutěže Plamen družstev z Písecka. Na podzim se děti utkávají v závodě požární všestrannosti, tedy včetně střelby a zdravovědy, dále v požární štafetě dvojic a štafetě 4 x 60 metrů. Na jaře se bodují kroniky, mladší hasiči a přípravka běží požární útok a starší pak vedle požárního útoku i další útok podle pravidel CTIF a také CTIF štafetu. Podzimní a jarní výsledky se sečtou a vítězové okresního Plamenu v kategorii starších pak jedou reprezentovat na krajskou soutěž. Letos to budou hasiči z Dobrošova u Milevska. Za sebou o jediný bod nechali tým Milenovic, který do krajského kola postoupil loni. Letos se krajské kolo uskuteční 17. června v Nové Včelnici na Jindřichohradecku. Hasičská hra Plamen je nejen oblíbená, ale má už i pořádnou tradici. Letos slaví 45. výročí.

 

Hasiči z Dobrošova v sobotu měli svůj den a doslova excelovali nejen v kategorii starších, ale i mladších, kterou vyhráli také. Vítězové dostali od Okresního sdružení hasičů Písek nové helmy, diplomy, poukázky do výzbrojny. Pro všechny týmy byla kromě diplomu připravena krabice zákusků a také volná vstupenka do Hravého pekla v Bernarticích, kterou sponzorsky věnoval jeho provozovatel Aleš Kroupa.

Víc ze soutěže přineseme v Milevských novinách a Píseckých postřezích. Nabízíme krátkou reportáž ze závěru útoků a pak oceňování, kterého se zúčastnil spolu s představiteli Okresního sdružení hasičů senátor obvodu Strakonice - Písek Karel Kratochvíle. Starosta okresu Jiří Heinrich ocenil výkony všech mladých hasičů, s uznáním mluvil o práci vedoucích týmů, poděkoval rozhodčím, organizátorům a také Parkhotelu Mozolov, kde se soutěž konala poprvé a místo se velmi osvědčilo, přestože už je těsně za hranicemi píseckého okresu na Táborsku. Hra Plamen se tam nejspíš na podzim vrátí.

Celkové výsledky Plamenu 2017:

Přípravky: 1. Vráž, 2. Květuš, 3. Bernartice

Mladší hasiči: 1. Dobrošov, 2. Zbelítov, 3. Chyšky, 4. Květuš, 5. Milenovice, 6. Vráž, 7. Podolí I, 8. Branice, 9. Bernartice, 10. Kestřany. Diplomem byl oceněn i tým Heřmaně, který se zúčastnil pouze jarní části.

Starší: 1. Dobrošov, 2. Milenovice, 3. Branice, 4. Chyšky, 5. Milevsko, 6. Vráž, 7. Bernartice, 8. Křenovice, 9. Podolí I, 10. Kestřany. Opět mimo soutěž se zapojila Heřmaň.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace