Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Na Milevské maškary dorazí v sobotu Všehoschopní i Anička Slováčková. Masku si lze půjčit

Na letošní Milevské maškary srdečně zvou ředitel domu kultury Vít Kratochvíl, radní Karel Procházka a místostarosta Michal Horek. A samozřejmě i všichni ostatní.

Na letošní Milevské maškary srdečně zvou ředitel domu kultury Vít Kratochvíl, radní Karel Procházka a místostarosta Michal Horek. A samozřejmě i všichni ostatní.

MILEVSKO - Milevské maškary se blíží! Převedou se opět v sobotu 22. 2. 2020 se sloganem Nejsme žádný dvojky! Už v pátek v sedm večer budou maškary opět přebírat nadvládu nad městem na náměstí. Za tmy pak proběhne ohňová a světelná show skupiny Novus Origo, která nemusí být neznámá divákům televizní soutěže Česko Slovensko má talent. Bakus se svou družinou pak zaručeně nakoukne do hostinců U Broučka, do Tankovny a do Sportbaru v Masarykově ulici.

 

V sobotu 22. února začnou v 9 hodin ráno na náměstí Edvarda Beneše vepřové hody. A o zábavu se postará celá šňůra kapel od Kovačky přes Silver band milevské zušky, Fusky Dus, Pouličníky a taky bubenický soubor Líšamani. "Letos se k nám bubeníci z partnerského Münchenbuchsee nechystají, ale vždycky se snažíme nějaké bubeníky sehnat. Nejen na koncertování, ale taky do průvodu, protože známá skupina kanibalů na bubnování čeká," říká šéf Maškarního sdružení Karel Procházka. Kromě tradičních účastníků průvodu z blízkých i vzdálenějších obcí dorazí i výprava z nového partnerského města Hustopečí. "Ohlásili se odtud Kurtizány a Všechoschopní," naznačil Karel Procházka, že spřátelení Moraváci určitě legraci nezkazí. Loni se byli na Milevské maškary podívat, letos už nebudou chybět v průvodu.

Kdo nemá masku, může si ji ještě vypůjčit v půjčovně Maškarního sdružení v domě kultury. Včera odpoledne tam bylo živo, otevřeno bude ještě v sobotu před průvodem od 10 do 14 hodin. Půjčovna nabízí kolem 600 masek a jak prozradil Jindřich Müller, který se s manželkou letos půjčovny ujal, vypůjčena už jich je stovka. "Někteří zájemci přijdou s konkrétní představou, jiní hledají inspiraci tady u nás, řekl Jindra Müller. Řada lidí si vytváří nápadité masky doma, v průvodu pojede i řada tématických vozů. Pravidelní návštěvníci vědí, že v Milevsku uvidí stovky masek - rekord z roku 2016 jich napočítal 1248. Průvod vyjde od domu kultury ve dvě odpoledne. 

Program na náměstí, kam průvod od domu kultury dorazí, bude moderovat Václav Žmolík z České televize. Po usmrcení Bakuse bude od 16 hodin pokračovat masopustní rej v domě kultury. Pro účastníky průvodu tam bude připraven řízen s chlebem a okurkou a také pití, vyhrávat bude bandička Šouflšou. Patronka maškar, herečka a zpěvačka Anička Slováčková chystá překvapení nejen do průvodu, ale vystoupí i večer se svou kapelou na maškarním reji. Masky budou mít vstup zdarma. "Všichni víme, v jaké zdravotní situaci se Anička Slováčková nachází. Moc a moc jí děkujeme, že nechce ani letos maškary vynechat," vzkazuje Karel Procházka.

 Diskuse k článku - 16 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Marie 

  Reagovat

   

  Aničce Slováčkové přejeme pevné zdraví, kéž by bylo pěkné počasí.

  Vloženo 21.2.2020 13:03:36

 • Jana Prochazkova 

  Reagovat

   

  Dobrý den do Milevska. V Milevsku jsem vyrůstala a mám to městečko ráda. Proto si i čtu tady co je tam nového. Vždycky mě zamrzí, jak se lidi tady v té diskusi k Milevsku chovají. Místo aby byli na své město pyšní, tak ho hanobí kde můžou. To tady nedělá nikdo jiný, jen lidé z Milevska. Ani tak úžasná tradice jako jsou Maškary vás nezastaví?

  Vloženo 21.2.2020 07:56:41

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  myslím, že Anička Slováčková by měla být doma a nechodit tam,kde je větší množství lidí s ohledem na její diagnozu a možnou sníženou obranyschopnost organismu,jde jí přece jenom o zdraví

  Vloženo 21.2.2020 07:17:48

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  A za Herouta maškary nebyly??

  Vloženo 21.2.2020 06:55:07

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Nebýt radosty tak maškary zkončily

   Vloženo 21.2.2020 08:08:29

 • jihočech 

  Reagovat

   

  Je dobře,že pan Radosta je starosta Milevska,aspoň se v tom prdelákově něco děje. Mají Maškary, místní a z okolí se převlečou do masek a přijedou se podívat tisíce lidí od jinud. Je dobře,že pan Radosta tradice podporuje a organizuje.

  Vloženo 21.2.2020 06:30:57

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ať to stojí co to stojí .....

   Vloženo 21.2.2020 06:48:39

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Maškary neorganizuje pan Radosta, ale pan Procházka. Vždyť také za to dostalo městskou medaili

    Vloženo 21.2.2020 06:51:36

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace