Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Po krátké odmlce počet lidí s koronavirem v jižních Čechách opět narostl

JIŽNÍ ČECHY – O dva se zvýšil počet případů s pozitivní nákazou COVID-19 v jižních Čechách po úterní ranní aktualizaci statistiky na webu ministerstva zdravotnictví. Celkem je jich tak nyní 32. K nárůstu došlo po dvou dnech, od sobotní 18. do pondělní 18. hodiny nebyl v Jihočeském kraji zaznamenán žádný nový případ nákazy koronavirem. Celkem se v České republice zvýšil počet nakažených na 1289, vyléčených je 7 pacientů, zemřelý stále jeden. Provedeno už bylo více než 19,5 tisíce testů. Z celorepublikového hlediska jsou jižní Čechy pátým nejméně zasaženým krajem.

Diskuse k článku - 9 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • vald 

  Reagovat

   

  Dobrý den,
  jsem rád ,že moc nepřibývá výskytu viru. Patřím mezi Jihočeské hasiče, proto mi není lhostejný hyenismus mezi lidmi. Když jistí lidé za přispění starosty přímo šikanují starého člověka (cca 85 let) s postiženou dcerou, je to co ... ,,,??? Jinde je solidarita a pomoc, domnívám se že sv..ně zůstane sv.. v jakékoliv době. Lidi včetně starostu se bojí v obci jednoho člověka ??? Nedokážu pochopit ,když vypouští k nim fekálie.... ,přijela za nima vnučka , hned nad ránem jí záměrně poškodil soused auto, přijela policie ,jelikož je frajer a zná je ,,pachatel neznámý,,...domnívám se ,že takhle to s těmito lidmi daleko nedotáhnem.....bez viru....

  Vloženo 24.3.2020 12:38:57

 • Vladimír 

  Reagovat

   

  Dobrý den. Jsem rád, že v kraji nepřibývá výskytu koronaviru. Ale musím se podělit o dnešní poznatek. Byl jsem dnes ráno podat na poště balíček s ochrannými rouškami, které našila moje žena. No a co jsem neviděl. Všichni zájemci o poštovní služby měli na puse roušku, včetně pracovníků pošty. Ale před poštou, kde se provádějí výkopové práce roušku neměl ani jeden pracovník. Myslím si, že by měl být na stavbě nějaký odpovědný pracovník, který má tyto lidi na starost. No a nebo má tato firma nějaké úlevy v nařízení vlády??? Nehledě na to, že se to děje v těsné blízkosti úřadovny městské policie. Spatřuji to jako velkou nezodpovědnost ze strany těch pracovníků v dnešní době. Přeji všem hodně zdraví, klidu a pohody.

  Vloženo 24.3.2020 10:28:35

  • Anonym 

   Reagovat

    

   Vladimíre, vezměte si roušku a jděte kopat s nima. Potom zde napište, jestli to jde nebo ne.

   Vloženo 24.3.2020 10:39:37

   • Eda 

    Reagovat

     

    Další chytrý a tupý anonym.Vladimír má naprostou pravdu a i tito kopáči by měli bez pardonu nosit roušky.Jestli to chytrý anonyme dodnes nevíš,tak ti sděluji,že toto je nařízení vlády a je proto,aby nás to co nejdříve zbavilo toho svinstva.Je to hrubé porušení nařízení a mělo by to být potrestáno.A jestliže někdo upozorní,že se někde něco porušuje,hlavně v době,kdy je to nezbytné,ještě neznamená,že musí kopat s něma v roušce.Prostě lidská trapnost a blbost kvete i v tomto čase,bohužel.Naopak p.Vladimír zaslouží palec nahoru vč.jeho ženy,která pomáhá ostatním.Přestaň kecat hovadiny a zkus taky něco udělat prospěšného.A zvlášť pro tebe-Jde to,kopat s rouškou chytráku!!!

    Vloženo 24.3.2020 10:56:25

    • M 

     Reagovat

      

     Souhlasím a potvrzuji že v Písku, kde probíhá rekonstrukce značné části ulic, nenosí z dělníků roušku skoro nikdo. Chápu, že pro toho kdo kope ručně výkop to může být problém, ale nemá ji ani dalších 5 co stojí okolo..

     Další problém jsou přilehlé vsenice na Písecku - karanténa se nedodržuje, děti běhají kde chtějí, dospělí chodí místo do hospody popíjet do kluboven, na fotbalová hřiště... a roušky nenosí nikdo i přes to že je starosta nakoupil a rozdává zdarma. Police má tohle na háku....přitom by stačilo aby například Zvíkovská policie ty vsi projela a lidi a hlavně rodiče dětí upozornila, je to nezodpovědné.

     Vloženo 24.3.2020 11:44:16

  • tom 

   Reagovat

    

   Ještě vysvětlete, jak se s rouškou jí a pije, když nejsou výjimky.

   Vloženo 24.3.2020 11:29:53

   • Pavel 

    Reagovat

     

    Tome, teď jsem právě v práci na obědě, je nás tady asi 20 a co myslíte, jíme přes roušky? Jasně, že je máme sundané.

    Vloženo 24.3.2020 11:34:42

   • Eda 

    Reagovat

     

    Úplně normálně.Ono stačí,když mám žízeň,poodstoupit na 2m od ostatních,nadzvednout roušku a napít se.Taktéž s jídlem.Přesně tak,jak to dělají kuřáci,když si zapálí a přesně tak,jak to dělají ostatní.Podivuji se nad tím,jak většina zde diskutujících jsou promiňte,tak primitivní,že se ptají na takovéto hovadiny a jen se snaží vyvolat provokaci.Pokud půjdete nakoupit,do lékárny atd,taky budete mít roušku a tito dělníci(a to nijak neschazuji jejich práci a absolutně je nezavrhuji)by tyto pravidla měli dodržovat.A žízeň a hlad se dá řešit i s rouškou,ono to chce jen trochu přemýšlet,improvizovat a používat selský rozum přizpůsobený nouzovému stavu.Všichni mají stejně nastavená pravidla a všichni bez rozdílu,by je měli dodržovat.Ono pokud se vás to nedotkne a nepostihne,tak takto hloupé otázky budou pořád.A mimochodem-i já stále pracuji,mám tři roušky ušité a měním si je a věřte,že se i napiju a nasvačím.

    Vloženo 24.3.2020 11:41:28

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Divím se, že takto obsáhle reagujete na provokaci toma. Ten ať jí a pije přes roušku, když nemá vlastní rozum.

     Vloženo 24.3.2020 20:34:18

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace